Alderweireld i Vertonghen wrócą do Ajaksu? “Kiedy dzwonię, to zawsze słyszę to samo”
24.03.2019

Bardzo prawdopodobna sprzedaż Matthijsa De Ligta sprawia, że Ajax latem zapewne będzie szukał nowego defensora. Wśród kandydatów natychmiast pojawili się Jan Vertonghen oraz Toby Alderweireld. Reprezentanci Belgii posiadają kontrakty z Tottenhamem do 2020 roku. Czy przynajmniej jeden z nich zdecyduje się zatem na powrót do byłego klubu?

Pomimo tego, że w ostatnich latach udało się sprowadzić ponownie do klubu Klaasa-Jana Huntelaara i Daleya Blinda, dyrektor sportowy Ajaksu, Marc Overmars, jest przekonany, że trudno będzie to powtórzyć z obecnymi zawodnikami „Kogutów”.

– Oczywiście ci gracze często wspominają, że chcą wrócić do Amsterdamu. Ale kiedy zawsze do nich dzwonię, to zwykle słyszę, że muszę jeszcze poczekać kilka lat. Myślę, że na ich powrót musimy cierpliwie czekać i zobaczyć, co przyniesie przyszłość. Teraz jest na to stanowczo za wcześnie.

O ile Vertonghen raczej pozostanie w „Spurs” do końca umowy, o tyle Alderweireld latem może opuścić aktualny klub. Wszystko za sprawą klauzuli wykupu, która w letnim okienku będzie wynosić zaledwie 25 milionów funtów. Dla największych europejskich klubów zakup obrońcy tej klasy po tak promocyjnej cenie jest wyjątkową okazją.

Odbierz darmowy zakład 20 zł