Van Gaal: “Ludzie myślą, że Barcelona jest najlepsza, ale nie jest”
27.03.2019

Louis van Gaal jako trener osiągnął naprawdę dużo i zdecydowanie zasługuje na szacunek. Nawet mimo tego, że nie wszędzie poszło mu tak, jak powinno. Holender niedawno ogłosił definitywne zakończenie trenerskiej kariery, dzięki czemu ma na pewno więcej czasu na spokojne przemyślenia. Właśnie podzielił się jednym z nich.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Po trzyletniej dominacji Realu Madryt w Lidze Mistrzów wiemy już na pewno, że “Królewscy” tym razem nie obronią trofeum. Głównie z tego powodu i widocznych słabości innych drużyn, wiele osób już teraz jako zdecydowanego faworyta zaczęło wskazywać Barcelonę. Leo Messi kolejny raz w karierze jest w kosmicznej formie, a kiedy trzeba drużynę ratuje fenomenalny Marc-Andre ter Stegen. Czy to, w połączeniu z dobrą formą większości drużyny, wystarczy?

Tak nie uważa van Gaal, według którego aż dwie drużyny mają na to większe szanse. – Ludzie myślą, że Barcelona jest najlepsza, ale nie jest. Manchester City i Liverpool są bardziej drużyną niż Barcelona – a Liverpool jest bardziej drużyną niż City. Według mojej filozofii najlepsza drużyna powinna wygrać, ale liczę na City, ponieważ grają najlepszą piłkę – zdradził Holender w rozmowie z BBC.

Czy słowa 67-latka okażą się prorocze? Jest na to szansa, jednak w Lidze Mistrzów liczą się detale, a te mogą zawieść każdą ze wspomnianych drużyn. Liverpool miewa bardzo słabe mecze, co pokazuje ostatnio w Premier League, “Citizens” wciąż nie mają doświadczenia w walce o takie trofeum, a Barcelona dalej zmaga się z klątwą meczów wyjazdowych. Zadecydują detale.

Odbierz darmowy zakład 20 zł