Będzie kolejny złoty interes? Juventus obserwuje “klona Pogby”
27.03.2019

Klub, który niecałe 15 lat temu musiał odbudowywać się po degradacji do Serie B, wrócił w wielkim stylu. Nie byłoby ostatnich sukcesów “Starej Damy”, gdyby nie świetna polityka transferowa. Juventus skutecznie korzystał zarówno z młodych talentów, jak i doświadczonych piłkarzy u kresu kariery. Czy szykuje się kolejna “perełka”?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Był niezły Evra, był świetny Vidal, odrodzony Tevez, a także niesamowity Paul Pogba, który w “Juve” zadziwił świat. Młody, niemal wykradziony z Manchesteru (biorąc pod uwagę eksplozje talentu) przebojowy Francuz, szybko stał się jedną z kluczowych postaci zespołu. Ostatecznie wrócił do “Czerwonych Diabłów” jako najdroższy piłkarz świata i to z pewnością była jedna z transakcji, którymi Juventus może pochwalić się najbardziej.

Kto wie, czy klub z Turynu nie nawiąże do tamtych czasów. Jak donosi “Tuttosport”, mistrz Włoch obserwuje uważnie 16-letniego Ryana Gravenbercha, nazywanego nie bez powodu “klonem Pogby”.

Oczywiście nie chodzi o wygląd, ale obecny zawodnik Ajaksu Amsterdam ma predyspozycje, by nawiązać kiedyś do formy najlepszej wersji Francuza. Poza warunkami fizycznymi (już teraz 187 cm wzrostu), wychowanek Amsterdamczyków grający w drużynie U-21 wyróżnia się siłą, motoryką, techniką i wizją – oby rozwinął się w najlepszy możliwy sposób. Czy i za Holendra kiedyś ktoś będzie skłonny zapłacić ponad 100 milionów?

Odbierz darmowy zakład 20 zł