Lech Poznań nie ma cierpliwości. Adam Nawałka zwolniony z klubu!
31.03.2019

Czar prysł. Adam Nawałka z dniem dzisiejszym przestał pełnić funkcję trenera Lecha Poznań. Były selekcjoner reprezentacji Polski kończy tym samym przygodę z zespołem Ekstraklasy, zaledwie po kilku miesiącach. Wpływ na decyzję klubu miały ostatnie wyniki “Kolejorza”. 

Chyba nikt nie wyobrażał sobie takiego obrotu spraw. Owszem, Lech Poznań od startu rundy wiosennej prezentuje się na boisku bardzo przeciętnie. Siedmiokrotny mistrz Polski wygrał zaledwie dwa z siedmiu spotkań. Dodatkowo, “Kolejorz” doznał dotkliwych porażek z Piastem Gliwice (0-4) oraz Górnikiem Zabrze (0-3). Mimo to, większość ekspertów jednogłośnie twierdziła, że Adam Nawałka otrzyma czas i szansę.

Zarząd Lecha ma jednak inne plany. Za pośrednictwem swoich mediów, klub zakomunikował w niedzielę, że były selekcjoner nie poprowadzi już drużyny w następnej kolejce Ekstraklasy. Jego obowiązki do końca sezonu przejmie Dariusz Żuraw, który prowadził rezerwy poznańskiej ekipy.

Jak przyznał prezes klubu, Karol Klimczak, wpływ na decyzję miała przede wszystkim postawa całej drużyny. Sporo dyskutowano w mediach na temat metod treningowych Adama Nawałki. Niektórzy sugerowali, że 61-latek wprowadza katorżnicze zasady.

Decyzja Lecha Poznań jest o tyle zaskakująca, iż klub z miał przeprowadzić wielką rewolucją latem. Głównym dowodzącym przy tych zmianach miał być właśnie Adam Nawałka.

Odbierz darmowy zakład 20 zł