Zidane rozwiewa wątpliwości odnośnie przyszłości Benzemy
01.04.2019

Odejście Cristiano Ronaldo sprawiło, że zdobywanie bramek dla „Królewskich” głównie spoczęło na barkach Karima Benzemy. Francuz w tym sezonie zaliczył już 23 trafienia we wszystkich rozgrywkach i najprawdopodobniej po powrocie Zinedine’a Zidane’a pozostanie w Madrycie na kolejny sezon.

31-latkowi w przeszłości wielokrotnie zarzucano brak wielu bramek dla drużyny. Kolejni trenerzy Realu Madryt (oczywiście z wyjątkiem Jose Mourinho) starali się za wszelką cenę bronić swojego podopiecznego, określając go typem napastnika pracującego dla zespołu. Po odejściu Ronaldo, rola Benzemy uległa zmianie, co widzimy przede wszystkim w jego statystykach. Zauważył to także Zidane:

– Ten rok może być najlepszy dla Karima w jego karierze. Pozostało dziewięć spotkań do końca sezonu i bardzo na niego liczę. Potem zobaczymy co się wydarzy. Sądzę jednak, że sytuacja Benzemy nie ulegnie zmianie i z nami zostanie.

W obliczu trudnej sytuacji klubowej Mauro Icardiego, to właśnie Real Madryt był najczęściej łączony z kupnem Argentyńczyka. Trudno sobie jednak wyobrazić, że 26-latek trafi na Bernabeu jako rezerwowy Francuza. Oczywiście istnieje możliwość zmiany formacji, ale na dzień dzisiejszy kompletnie nie widzimy takiego duetu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO