Barca rezygnuje z Jovicia? Eintracht stawia trudne warunki
02.04.2019

W letnim okienku transferowym Luka Jović może być jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy młodego pokolenia. Serbskim napastnikiem zainteresowanie wykazuje wiele europejskich klubów, które jednak żeby kupić 21-latka, będą musiały słono zapłacić.

Eintracht Frankfurt oczekuje bowiem kwoty w wysokości 60 milionów euro. Według Lluisa Miguelsanza z katalońskiego „Sport” liczba zespołów zainteresowanych skłoniły władze niemieckiej drużyny do podniesienia ceny wywoławczej za utalentowanego snajpera.

Przypomnijmy, że prawnie Jović wciąż jest piłkarzem Benfiki, ale Eintracht na pewno uruchomi klauzulę wykupu w jego kontrakcie. Oznacza to, że w przypadku odsprzedaży go za wspomnianą wyżej kwotę, zarobi na nim prawie dziesięciokrotnie tyle.

– Barca nadal nie przedstawiła oficjalnej oferty dla Jovicia, pomimo przeróżnych doniesień. Hiszpański klub uważa, że Eintracht wykorzystuje zainteresowanie innych zespołów, aby sztucznie podbić cenę – twierdzi Miguelsanz.

Hiszpański dziennikarz dodaje, że Barcelona nie zrezygnowała jeszcze z zakupu piłkarza, ale negocjacje stają się coraz bardziej skomplikowane. To oczywiście spora szansa dla Realu Madryt, który także rzekomo przejawia zainteresowanie Joviciem.

Odbierz darmowy zakład 20 zł