Niejasna przyszłość Juana Maty. Do jakiego klubu trafi Hiszpan?
11.04.2019

O ile Ander Herrera jest już na skraju odejścia do PSG, o tyle przyszłość kolejnego Hiszpana z Manchesteru United, Juana Maty, nadal pozostaje tajemnicą.

30-latek otrzymał oczywiście propozycję nowej umowy od swojego klubu. Ta póki co nie została jeszcze zaakceptowana. Kością niezgody według mediów jest długość kontraktu. United zaoferowało bowiem zaledwie roczne przedłużenie, a pomocnik oczekuje dłuższego zobowiązania.

– Manchester United zaproponował nam propozycję nowej umowy i jesteśmy z niej zadowoleni. Są jednak propozycje od zespołów występujących w Lidze Mistrzów. Póki co nie podjęliśmy żadnej decyzji, ale nie wykluczamy tego, że rozważamy przenosiny do Hiszpanii – stwierdził agent, a zarazem ojciec zawodnika.

Jedyne, co wydaje się dziś potwierdzone, to fakt, że Mata nie dołączy do największych rywali „Czerwonych Diabłów”:

– City nie byłoby idealną opcją dla nas, podobnie jak Liverpool. Musimy szanować fanów Manchesteru United, ponieważ Juan jest tu bardzo szanowany.

W obecnym sezonie Mata pełni głównie rolę rezerwowego, występując w zaledwie 13 spotkaniach Premier League. Ostatnią bramkę dla swojego klubu Juan trafił dopiero na początku stycznia w starciu przeciwko Reading.

Odbierz darmowy zakład 20 zł