Zdobywca Old Trafford. Pep Guardiola z wyjątkowym osiągnięciem!
25.04.2019

Piłkarze Manchesteru City wygrali w środowy wieczór bardzo ważny mecz z Manchesterem United na Old Trafford. Tym samym, “The Citizens” ponownie wrócili na fotel lidera. Dzięki wczorajszej wygranej, Pep Guardiola może poszczycić się wyjątkowym osiągnięciem. 

Stadion Manchesteru United z reguły kojarzył się z trudnym terenem. Za czasów Sir Alexa Fergusona, drużyny bardzo rzadko wywoziły z Old Trafford trzy punkty. Po odejściu Szkota, moc “Czerwonych Diabłów” nieco zmalała. Mimo to, Manchester dobrze radził sobie na własnym obiekcie.

Jest jedna drużyna (a dokładniej trener), który z Old Trafford może mieć praktycznie same dobre wspomnienia. Mowa o Manchesterze City i szkoleniowcu Pepie Guardioli. Hiszpan wygrał bowiem trzy wyjazdowe mecze z rzędu na stadionie “Czerwonych Diabłów” w Premier League. 48-latek jest pierwszym trenerem w historii, któremu udało się zrealizować taki wyczyn.

Klub Guardioli dąży do kolejnego mistrzostwa w lidze angielskiej. Na trzy kolejki przed końcem, Manchester City wyprzedza Liverpool o jeden punkt.

Odbierz darmowy zakład 20 zł