Polak bliski hitowego transferu
![](https://futbolnews.pl/wp-content/uploads/2024/07/kiwior-1024x683.jpg)
W najbliższym czasie można spodziewać się hitowego transferu z udziałem Polaka. Jedna z kluczowych postaci reprezentacji w ostatnich latach ma zmienić pracodawcę. Opuści Francję i przeniesie się do tureckiego klubu występującego w Lidze Europy. Sam zawodnik ma mieć już nawet ustalone warunki kontraktu. O wszystkim poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl”.
Wahadłowy wybierze nieoczywisty kierunek. Dołączy do innych Polaków
Obecnie w Turcji z udanym skutkiem radzi sobie wielu zawodników z nad Wisły. Szczególnie dobrze o występach w tamtejszej Super Lig mówi się w kontekście Krzysztofa Piątka. Napastnik po nieudanych latach w Niemczech, czy we Włoszech odżył po przenosinach do Basaksehiru. W obecnych rozgrywkach przechodzi sam siebie i na koncie ma już 28 trafień, w tym hat-trick z Samsusporem i kilka dubletów.
Nie 🇳🇬 Victor Osimhen, nie 🇧🇦 Edin Dzeko, nie 🇮🇹 Ciro Immobile, ale 🇵🇱 Krzysztof Piątek z przewagą 5 goli 🔝 prowadzi w tabeli najlepszych strzelców 🇹🇷 tureckiej Super Lig.#KrzysztofPiatek#Basaksehir#Piatek pic.twitter.com/cQNjj9ewKZ
— Flashscore.pl (@FlashScorePL) February 5, 2025
Kolejnym, na którego czujnym okiem spogląda Michał Probierz jest Sebastian Szymański. Polak pod wodzą Jose Mourinho notuje ostatnio słabszy okres, jednak i tak jest kluczowym elementem składu słynnego Portugalczyka. Udanie na tureckich boiskach radzą sobie także wzbudzający zainteresowanie większych klubów – Jakub Kałuziński i Kacper Kozłowski, który odbudowuje się po nieudanej przygodzie w angielskim Brighton. Z kolei podstawowym bramkarzem Konyasporu jest Jakub Słowik.
W ostatnim czasie grono Polaków w Turcji zwiększyło się o kolejnego przedstawiciela. Ze RB Salzburga do Kasimpasy wypożyczony został środkowy obrońca Kamil Piątkowski. Według Tomasza Włodarczyka z portalu „Meczyki.pl” nie będzie to ostatni taki transfer podczas tego okienka transferowego. Do Galatasaray ma dołączyć prawy obrońca tudzież wahadłowy – Przemysław Frankowski.
Powalczy o mistrzostwo Turcji i w Lidze Europy
Według dziennikarza Frankowski ma już ustalone warunki kontraktu z tureckim klubem. Ma podpisać umowę do końca czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Zawodnik jest zdecydowany na ten ruch, a o stopniu jego zaawansowania świadczy fakt, że nie znalazł się w kadrze meczowej na najbliższy ligowy mecz z OGC Nice. Transfer ten dzieli już tylko porozumienie między Lens a Galatasaray. Lens odrzuciło początkową ofertę na poziomie siedmiu milionów euro.
Le 𝒈𝒓𝒐𝒖𝒑𝒆 𝒍𝒆𝒏𝒔𝒐𝒊𝒔 pour #OGCNRCL 🟢⚫️
Le coach Will Still a convoqué 2⃣0️⃣ 𝐒𝐚𝐧𝐠 𝐞𝐭 𝐎𝐫 pour le déplacement à Nice, demain, en @Ligue1.
🆕 Première apparition pour le défenseur Nidal Celik. #FiersDEtreLensois
— Racing Club de Lens (@RCLens) February 7, 2025
Frankowski w Lens występuje od blisko czterech lat. Do Francji przeniósł się z Chicago Fire. Galatasaray zaś to lider ligi tureckiej ze sporą przewagą nad całą resztą stawki. Po 21 kolejkach miał zgromadzonych aż 57 punktów. W fazie ligowej Ligi Europy uplasował się na 14. lokacie. W barażach o 1/8 finału prawdopodobnie nowy klub Frankowskiego zmierzy się z AZ Alkmaar. Polak tym samym dołączy do takich zawodników, jak Victor Osimhen, Mauro Icardi czy Alvaro Morata.
W latach 2015-2017 w klubie ze Stambułu występował doskonale znany polskim kibicom Lukas Podolski. Obecny gracz Górnika Zabrze w barwach wielokrotnego mistrza kraju wystąpił w 75 meczach, w których strzelił 34 gole i zanotował 18 asyst. Jednak podczas dwóch sezonów, które tam spędził, jego ekipa musiała uznawać wyższość Besiktasu. Teraz to ”Galata” wiedze prym na krajowym podwórku.
Altı yıl önce bugün Türkiye'nin en büyük kulübüne katılarak ‘Aslan’ oldum. Burada bana gösterilen sevgiyi hayatımın sonuna kadar hissetmeye devam edeceğim.
Bu tüm güzel anılar için hepinize teşekkür ederim, Galatasaray! 🦁💪🏻 #cimbom pic.twitter.com/4lze9a3Ilq— Lukas-Podolski.com (@Podolski10) July 4, 2021
fot. PressFocus