Jarosław Niezgoda bohaterem Portland Timbers w meczu MLS

12.10.2020

Jarosław Niezgoda zdobył dwa gole w meczu Major League Soccer. Piłkarze Portland Timbers wygrali 3:0 w spotkaniu z San Jose Earthquakes.

Pierwszy rok za Oceanem

Jarosław Niezgoda trafił do drużyny z Portland na początku roku z Legii Warszawa. Od tamtej pory piłkarz wystąpił w  amerykańskim zespole w 16 meczach, w których zdobył cztery gole. Zazwyczaj wchodził jednak na boisko z ławki rezerwowych.

Bohater meczu

W spotkaniu z San Jose Earthquakes 25-latek zagrał od pierwszej minuty, wpływając na jego losy. Najpierw w 46. minucie otworzył wynik, a sześć minut później strzelił gola na 2:0. W 61. minucie Jarosław Niezgoda opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Felipe Mora Aliaga. To właśnie Chilijczyk zdobył dla Timbers trzecią, decydującą bramkę.

Portland Timbers wiceliderem

Po tym zwycięstwie Portland Timbers zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej MLS. Zespół ma na koncie 30 punktów, czyli tyle samo co znajdujący się na pierwszej pozycji Seattle Sounders. Drużyna ze stanu Waszyngton ma jednak lepszy bilans. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że Timbers są na fali – wygrali ostatnie pięć ligowych meczów.