Niemcy na kolanach! Pierwszy taki wynik od prawie 90 lat!

17.11.2020

Niemcy wzięli przykład z Polaków? Podopieczni Joachima Loewa przegrali z Hiszpanią w Lidze Narodów aż 0:6. No cóż, można się tylko domyślić, że Zbigniew Boniek będzie miał kolejną wymówkę do wytłumaczenia Jerzego Brzęczka.

Kolosalna przewaga Hiszpanii

Już do przerwy różnica między zespołami była kolosalna. Hiszpanie prowadzili grę, zdobyli trzy bramki, nie pozwalając rywalom na choćby jeden strzał. Tymczasem w drugiej połowie podopieczni Luisa Enrique dokończyli dzieła, dokładając na konto kolejne trzy trafienia. Bohaterem można uznać Ferrana Torresa, który zanotował hat-tricka. Poza tym drogę do bramki znaleźli Alvaro Morata, Rodri oraz Mikel Oyarzabal, który wszedł na boisko w końcówce meczu.

Niemcy w całym spotkaniu nie tylko nie zdobyli gola, ale nawet… nie oddali strzału, choćby niecelnego. W drugiej połowie okazję do stworzenia sytuacji miał Serge Gnabry, aczkolwiek piłkarz Bayernu został skutecznie powstrzymany przez niemieckich defensorów.

Pierwszy taki mecz od wielu lat

Dla naszych zachodnich sąsiadów jest to najwyższa porażka w XXI wieku. Do tej pory Niemcy po 2000 roku najwyżej przegrali 1:5 z Anglią (2001) i Rumunią (2004). Hiszpanie jednak zadali Niemcom sześć ciosów jako jedyna reprezentacja od 1958 roku. Wówczas Francja z Raymondem Kopą w składzie pokonała zespół RFN 6:3. Z kolei po raz ostatni Niemcy przegrali sześcioma bramkami jeszcze przed II wojną światową. Wówczas lepsza okazała się Austria, pokonując zespół 6:0 na stadionie w Wiedniu.

Boniek będzie miał wymówkę?

Analogia postawy Niemców do Polaków w meczu z Włochami jest tutaj wyraźna. Po spotkaniu Polskiej kadry Zbigniew Boniek tłumaczył Jerzego Brzęczka tym, że Anglia przegrała z Belgią. Po meczu z Holandią prezes PZPN-u będzie miał kolejną wymówkę i wytłumaczy selekcjonera porażką kadry Loewa?