El. EURO 2025: Polki przegrały z Niemkami w Gdyni

05.06.2024

Polskie piłkarki przegrały w Gdyni z Niemkami 1:3 (1:0) w meczu eliminacji EURO 2025. Choć znów zaczęły doskonale, w drugiej połowie wyraźnie lepsze okazały się utytułowane rywalki.

Deja vu

Wszystko zaczęło się podobnie jak w Rostocku. Wtedy w pierwszej, teraz w dwunastej minucie, biało-czerwone niespodziewanie trafiły do niemieckiej bramki. W całej akcji miały nieco szczęścia. Piłkę z lewej strony w pole karne wprowadziła Natalia Padilla-Bidas. Obrończynie interweniowały na tyle niefortunnie, że futbolówka znalazła się najpierw przy Ewelinie Kamczyk, a następnie pod nogami Dominiki Grabowskiej. Ta ostatnia wykończyła akcję, pokonując zaskoczoną obrotem spraw bramkarkę.

W dalszej części to głównie Niemki prowadziły grę. Najgroźniejszą z akcji pierwszej połowy Lea Schuller zwieńczyła jednak trafieniem w poprzeczkę. Kilkukrotnie broniła nas Kinga Szemik. Z dobrej strony w defensywie pokazywały się Sylwia Matysik i Dominika Grabowska. Szkoleniowiec rywalek szybko wprowadził korekty w składzie. Już w przerwie na murawie pojawiły się Elisa Senss, Giulia Gwinn i Jule Brand. Wcześniej kontuzjowaną Lenę Oberdorf zastąpiła Alexandra Popp. W drugiej części meczu Niemki były zdecydowanie bardziej skuteczne.

W 51. minucie Alexandra Popp przedłużyła piłkę po rzucie rożnym, a Lea Schuller trafiła do bramki. W 69. minucie błąd popełniła Kinga Szemik, która zrobiła krok w kierunku piłki, po czym cofnęła się na linię bramkową. Lea Schuller odnalazła się między obrończyniami i oddając strzał z bliska pokonała naszą bramkarkę. W końcu w 77. minucie wynik ustaliła Klara Buhl. Zdobyła bramkę strzałem z dystansu po ziemi.

Polki przegrały 1:3 (1:0) i pozostają na czwartym miejscu w tabeli. Niemki natomiast są liderkami z kompletem punktów. Jako drugi (po gospodyniach) zespół w stawce zapewniły sobie awans na Euro 2025. W lipcu będą mogły więc spokojnie przygotowywać się do występu na igrzyskach olimpijskich.