Mats Hummels pożegna się z Bayernem? Możliwy wielki powrót!

15.06.2019

Bayern jak zapowiedział, tak robi. Mistrz Niemiec planował mocne przewietrzenie szatni, a teraz powoli zaczynamy wiedzieć skutki tej decyzji. Jak wiadomo, z klubem pożegnali się już tacy gracze jak Robben czy Ribery. Roszady mogą nastąpić także w linii defensywnej. Według ostatnich doniesień mediów, bliski odejścia z drużyny jest Mats Hummels. Niemiecki obrońca może sensacyjnie wrócić do Borussii!

Z jednego klubu do drugiego. Tak można ocenić karierę 30-latka. Hummels swoje pierwsze poważniejsze kroki z piłką stawiał w młodzieżowych zespołach Bayernu, występując w drużynach U-17, U-19 czy FC Bayern II. Na początku stycznia 2008 roku, Mats trafił na wypożyczenie do Borussii, a 1,5 roku później, Dortmund wykupił gracza za niecałe 5 milionów euro.

Po latach bardzo dobrej gry w barwach BVB, Bayern wynegocjował w 2016 roku powrót Hummelsa do Monachium. Klub zapłacił za Niemca 35 milionów euro. Choć Mats na Alianz Arenie nie doznał od trzech lat poważniej kontuzji, to częste delikatne urazy piłkarza spowodowały, iż przez trzy lata gry, Hummels ani razu w trakcie jednego sezonu nie dobił do trzydziestu spotkań w Bundeslidze.

Być może tym kierowali się przedstawiciele Bayernu, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia mediów. Według dziennika BILD, zarząd klubu wraz z trenerem mistrza Niemiec dali zielone światło w kontekście transferu zawodnika do Borussii. Cena wydaje się bardzo atrakcyjna, gdyż ma wynieść od 15 do 20 milionów euro. Małą korektę w informacjach źródła wprowadziło Sky Sports, które zasugerowało 30 milionów euro.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!