Maradona vs Messi w kadrze. To jak z tymi liczbami, kłamią?
18.06.2019

Leo Messi to piłkarz wybitny, jednak wciąż wiele osób zarzuca mu, że nie potrafi wygrać niczego z kadrą. W końcu są nazwiska, a nawiązania do osiągnięć Maradony jak nie było, tak nie ma. Czy legenda Napoli faktycznie była lepsza?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Co z tego, że Maradona przez dziesięć sezonów na Starym Kontynencie zagrał w europejskich rozgrywkach tylko nieco ponad 30 spotkań. Co z tego, że zdobył w nich tylko 13 bramek i jego największym osiągnięciem jest Puchar UEFA. Mało kto zwraca uwagę na to, że Argentyńczyk mógł powalczyć w piłce klubowej o wiele więcej. Liczy się tylko to, że w 1986 roku wygrał mundial.

Messi rokrocznie rywalizuje na najwyższym poziomie o wszystkie możliwe cele, od ponad dekady nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a i tak wystarczy kilka słabszych meczów kadry, by stwierdzić, że nie daje tyle, co Maradona. Jak wyglądają ich liczby?

Trzeba przyznać, że liczby wyglądają bardzo podobnie, a nawet z lekką przewagą na stronę obecnej gwiazdy. Argentyna zarówno w czasach Maradony, jak i Messiego miała wiele defektów, jednak kiedyś w kluczowych momentach reszta drużyny nie zawodziła. Maradona robił dużo dobrego, ale czy Messi nie robi?

Obaj mają na koncie także słabsze mecze. Różnica jest taka, że kiedy ten pierwszy nie dawał tyle, ile zazwyczaj, koledzy nadrabiali braki. Obecnie jeśli Messi nie stwarza aż takiej różnicy, reszta nie potrafi wysunąć się na pierwszy plan. A według was, krytykowanie Messiego i zrzucanie na niego wszelkich niepowodzeń jest uzasadnione?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO