Wyróżnienia 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy

06.08.2024

Za nami już trzecia seria zmagań w ciasnej, ale własnej PKO BP Ekstraklasie. Liga choć wyrównana, to w minionej kolejce nie obejrzeliśmy zbyt dużo sensacji – była tylko jedna, za to wielka. Zapraszamy na przegląd wyróżnień trzeciej kolejki „najlepszej ligi świata”.

Zawodnik 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy – Mikael Ishak

Szwedzki snajper wraca do swojej najwyższej formy. Podczas domowego meczu z Lechią Gdańsk Ishak strzelił dwa gole, czym zdecydowanie zasłużył sobie na miano najlepszego zawodnika minionej kolejki. W ostatnich miesiącach napastnik miał sporo problemów zdrowotnych z boreliozą na czele, jednak teraz sympatycy „Kolejorza” mogą być pewni, że napastnik jest zdrów i ma się dobrze.

Warto wspomnieć również, że na ten moment zawodnik Lecha jest liderem klasyfikacji króla strzelców – wraz z Leonardo Rochą z Radomiaka Radom ma na swoim koncie cztery bramki zdobyte w trzech spotkaniach.

Gol kolejki – Luka Zahovic

W tej kolejce nie było co prawda tak zwanych screamerów, jednak mimo wszystko kibic polskiej ligi w miniony weekend mógł obejrzeć kilka naprawdę całkiem niezłych bramek. W naszej opinii najładniejszy gol padł w piątkowym spotkaniu pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Pogonią Szczecin, a autorem bramki był słoweński napastnik „Żaboli” – Luka Zahović. Reprezentant klubu ze Śląska idealnie podciął piłkę nad bramkarzem rywali – Valentinem Cojocaru i zmusił golkipera do wyciągania piłki z siatki.

Gol Zahovicia miał również wysoką wagę, gdyż padł dopiero w 83. minucie spotkania i ostatecznie zadecydował o nieznacznym, ale jednak zwycięstwie na korzyść Górnika.

Młodzieżowiec kolejki – Igor Orlikowski

Tutaj mieliśmy spory problem, gdyż w minionej kolejce na bardzo wysokim poziomie w środku pola mecz rozgrywał Antoni Kozubal. Jak wiadomo jednak w piłce na koniec najważniejsze bywają liczby i tak też jest w tym przypadku.

Zwycięzcą jest bowiem Igor Orlikowski z Zagłębia Lubin. Defensor ekipy z Dolnego Śląska strzelił gola na wagę zwycięstwa przeciwko Puszczy Niepołomice, a do tego w obronie zaliczył czyste konto. Pamiętajmy, że mówimy o zawodniku z rocznika 2006, który dopiero łapie doświadczenie na najwyższym krajowym poziomie.

Mecz kolejki – Cracovia vs Widzew Łódź

Tym razem fani Ekstraklasy na najlepsze spotkanie kolejki musieli poczekać do samego końca zmagań. Mecz pomiędzy Cracovią, a łódzkim Widzewem odbył się bowiem w poniedziałkowy wieczór i ostatecznie zakończył się zwycięstwem ekipy z centralnej Polski 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się jednak od gola gospodarzy już w czwartej minucie, a zdobywcą bramki okazał się być fiński napastnik – Benjamin Kallman. Późniejsze fragmenty spotkania to już jednak popis „Widzewiaków” – i trzy gole, kolejno w 21., 84. i… 112. minucie. Sytuacje wykańczali Jakub Łukowski, Fran Alvarez oraz Imad Rondic.

W meczu rozgrywanym na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie kibice obejrzeli jedno z dwóch spotkań, w którym padły aż cztery bramki. Pierwszym z nich było starcie pomiędzy Lechem Poznań, a Lechią Gdańsk, które zakończyło się wynikiem 3:1, tylko tym razem dla gospodarzy. Nie ma jednak co porównywać tych meczów – w wielkopolsko-pomorskim spotkaniu inicjatywę przez praktycznie całe 90. minut posiadał zespół z Wielkopolski. Na ziemi małopolskiej obejrzeliśmy z kolei zwroty akcji i trudne do przewidzenia wcześniej zwycięstwo przyjezdnych.

Niespodzianka kolejki – Legia przegrywa z Piastem

Wynik spotkania odbywającego się w niedzielny wieczór na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie może przyprawić sympatyków „Wojskowych” o niemałą złość. Ich ulubieńcy przegrali bowiem z niżej notowanym Piastem Gliwice. Mało tego, obie bramki zespół Legii stracił po… wrzutach z autu, co powoduje rysę na do tej pory uważanego za taktycznego geniusza szkoleniowca Goncalo Feio. Drużyna ze stolicy po tej kolejce miała szansę na odskoczenie reszcie tabeli i liderowanie wraz z fenomenalną Jagiellonią Białystok.

Porażka sprawia jednak, że na ten moment Legia zajmuje dopiero piąte miejsce w ligowym kociołku. Ach, Ekstraklaso trwaj!

• Cracovia vs Widzew Łódź – 1:3

*Śląsk Wrocław ze względu na mecz w europejskich pucharach (St. Gallen) przełożył swój mecz z Radomiakiem Radom.