Inauguracja Ligue 1 pod znakiem poważnych kontuzji

18.08.2024

Już w pierwszych trzech meczach nowego sezonu Ligue 1 doszło do dwóch ciężkich kontuzji. W 15. minucie meczu otwarcia pomiędzy Le Havre a PSG na skutek wślizgu przeciwnika skręcenia więzadła w kostce doznał Goncalo Ramos. Jeszcze większy dramat rozegrał się w meczu Reims – Lille. W 12. minucie piłkarz Lille Angel Gomes został staranowany przez Amadou Kone, po czym stracił przytomność. Anglikowi przez pół godziny udzielano pomocy.

PSG traci snajpera

Nowy sezon Ligue 1 inaugurowało starcie mistrza Francji – PSG z Le Havre. Już w 3. minucie paryżanie wyszli na prowadzenie. Asystę przy trafieniu Lee Kang-Ina zaliczył Goncalo Ramos. Niestety, udział Portugalczyka w tym meczu zakończył się już kilkanaście minut później. W 15. minucie Etienne Youte Kinkoue ostro wjechał w nogi Ramosa, za co obejrzał żółtą kartkę.

Napastnik PSG nie był w stanie kontynuować gry i w 20. minucie został zmieniony przez Randala Kolo Muaniego. Co więcej, z boiska schodził z pomocą sztabu medycznego, a stadion w Hawrze po zakończeniu wygranego przez PSG 4:1 meczu opuszczał o kulach. W rozmowie z francuskim „DAZN” szkoleniowiec PSG Luis Enrique dał do zrozumienia, że kontuzja jego zawodnika jest poważna.

Nie jestem lekarzem, ale to wygląda naprawdę poważnie. Nie wiem, na jak wiele tygodni on wypadnie, ale jest to poważna kontuzja – mówił Enrique dla francuskich mediów.

Dzień po meczu PSG wydało komunikat, w którym poinformowano, że Ramos doznał skręcenia więzadła w lewej kostce. Zawodnik będzie musiał przejść operację i wypadnie z gry na około trzy miesiące. To może oznaczać, że PSG sprowadzi napastnika w miejsce kontuzjowanego Ramosa. Do czasu znalezienia potencjalnego następcy w jego miejsce powinien wskoczyć Randal Kolo Muani.

Dramatyczne sceny w meczach Ligue 1

W trzecim meczu tego sezonu Ligue 1 Lille mierzyło się na wyjeździe z Stade Reims. W 12. minucie pomocnik ”Mastifów” Angel Gomes doskoczył do zagranej przez jednego z kolegów piłki, po czym został staranowany przez Amadou Kone. Anglik stracił przytomność, po czym natychmiast ruszono mu z pomocą. Iworyjczyk zaś obejrzał czerwoną kartkę, ale był wyraźnie wstrząśnięty tym, co się stało. Kamery uchwyciły, jak modli się w tunelu za zdrowie piłkarza Lille.

Mecz został przerwany na około pół godziny. W tym czasie kibice Reims skandowali ”Angel Gomes”, za co Lille okazało wdzięczność. Zawodnik został przetransportowany do szpitala, a klub jeszcze w trakcie dogrywania pierwszej połowy poinformował, że Anglik odzyskał przytomność.

Kilka minut przed przerwą kapitan Lille Bafode Diakite wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zdobyciu bramki wziął koszulkę z nazwiskiem Gomesa i pokazał ją do kamery. Mecz zakończył się zwycięstwem Lille 2:0, a w doliczonym czasie wynik ustalił Jonathan David. Po końcowym gwizdku zawodnicy obu drużyn stanęli do wspólnego zdjęcia, w którym trzymali specjalnie przygotowaną koszulkę Reims z napisem: Zdrowia, Angel. Reims opublikowało zdjęcie na swoim Twitterze i podpisało je słowami: bo to coś więcej niż piłka nożna.