“Citizens” i Guardiola oskarżani o brak szacunku w Chinach: “To była arogancka postawa”
23.07.2019

Manchester City, podobnie jak większość topowych drużyn, w letnim tournee wyjechał na drugi koniec świata. “Obywatele” wraz z kilkoma ligowymi rywalami wybrali się do Chin. Okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni z przebiegu tego pobytu.

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka

Przedsezonowe przygotowania już od jakiegoś czasu nie są nastawione stricte na szlifowanie formy w spokoju i skupieniu, a na łączenie pożytecznego z przyjemnym. A co jest przyjemne dla klubów? Oczywiście budowanie własnej marki i zarabianie pieniędzy.

Manchester City, Wolverhampton Wanderers, West Ham United oraz Newcastle United – te zespoły wzięły udział w tegorocznej edycji Premier League Asia Trophy. City po ograniu “Młotów” przegrało w finale z “Wilkami”, ale dziś nie o tym.

“Xinhua”, jedna z chińskich agencji prasowych, dość wyraźnie “doczepiła się” drużyny mistrza Anglii. Oskarżyła zespół i Pepa Guardiolę o nieokazywanie należytego szacunku. – Podczas gdy inne kluby chciały zdobyć serca lokalnych fanów, celem City było zarobienie jak największej ilości pieniędzy. To była arogancka postawa – stwierdziła “Xinhua”.

Być może zawodnicy Manchesteru City faktycznie nie poświęcili kibicom tyle czasu, ile ci by oczekiwali. Z drugiej strony nie oszukujmy się – praktycznie żaden klub nie jedzie na drugi koniec świata, bo tak bardzo chce zdobyć miłość kilkuset lub kilku tysięcy fanów. W rzeczywistości każdy chce jak najwięcej zarobić…

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO