Kuriozalne sceny w meczu Fenerbahce. Szymański i Mourinho w rolach głównych

30.09.2024

W ostatnim ligowym meczu Fenerbahce pokonało na wyjeździe 2:0 Antalyaspor. W tym spotkaniu wystąpiło dwóch Polaków – Jakub Kałuziński w drużynie gospodarzy i Sebastian Szymański w ekipie ze Stambułu. Na samym początku meczu Szymański zaliczył spektakularne pudło, gdy z metra nie trafił do pustej bramki. Z kolei w 78. minucie Jose Mourinho obejrzał żółtą kartkę za zakwestionowanie decyzji sędziego poprzez… pokazanie tej sytuacji przed kamerą.

Kuriozalne sceny w meczu Fenerbahce

W przedostatnim meczu siódmej kolejki tureckiej Super Lig wicemistrz kraju Fenerbahce mierzył się na wyjeździe z Antalyasporem. W tym spotkaniu wystąpiło dwóch Polaków – Sebastian Szymański w zespole Fenerbahce i Jakub Kałuziński w zespole Antalyasporu. Podopieczni Jose Mourinho już po półtorej minuty mogli prowadzić 1:0. Piłkę na pole karne z prawego sektora dośrodkował Dusan Tadić, a ta po zamieszaniu odbiła się od słupka i wylądowała pod nogami Sebastiana Szymańskiego.

Reprezentant Polski się ośmieszył. Miał przed sobą tylko pustą bramkę, lecz… nie trafił w piłkę z odległości metra. Ta niewykorzystana sytuacja nie zemściła się na Fenerbahce, bowiem wicemistrzowie Turcji wygrali to spotkanie 2:0. W 63. minucie wynik tego meczu otworzył Dusan Tadić, a w 81. minucie przypadkowo piłkę do własnej bramki wpakował stoper Antalyasporu Thalisson Kelven.

Mourinho show

Kilka minut wcześniej kuriozalną żółtą kartkę obejrzał szkoleniowiec ”Kanarków” Jose Mourinho. W 77. minucie nieuznana została bramka Edina Dzeko. Półautomatyczny spalony wykrył, że Bośniak w momencie prostopadłego podania od Tadicia był minimalnie wychylony przed wyznaczającym linię spalonego lewym obrońcą Antalyasporu Guray’em Vuralem.

”The Special One” zakwestionował decyzję sędziów poprzez… położenie przed operatorem kamery laptopa ze stopklatką tej sytuacji. Tuż po zbliżeniu operatora kamery na laptop sztabu szkoleniowego Fenerbahce i pokazaniu go przez realizatora sędzia Cihan Aydin dostał na słuchawkę sygnał o zaistniałej sytuacji i ukarał Portugalczyka żółtą kartką.

Krótko po samobójczej bramce Thalissona Kelvena, która przesądziła o wyniku tego spotkania, w 84. minucie swój występ w tym meczu zakończył Sebastian Szymański. Równo dziesięć minut wcześniej zmieniony został Jakub Kałuziński. Po siedmiu kolejkach Super Lig Fenerbahce z dorobkiem 16 punktów zajmuje drugie miejsce i traci trzy punkty do prowadzącego w tabeli Galatasaray.

Ze względu na nieparzystą liczbę 19 drużyn w tureckiej Super Lig w każdej kolejce jeden zespół pauzuje. W następny weekend pauzować będzie właśnie Fenerbahce, więc podopieczni Mourinho będą mieli więcej czasu na odpoczynek po wyjazdowym meczu Ligi Europy z Twente. Do zmagań ligowych ”Kanarki” powrócą 20 października, gdy na wyjeździe zmierzą się z rewelacją początku sezonu Super Lig – Samsunsporem, który w siedmiu meczach zgromadził 15 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.