Policja poszukuje 30-letniej kobiety, która kierowała gangiem kiboli Cracovii
21.08.2019

Temat pseudokibiców wokół piłkarskich drużyn z Krakowa jak widać jest ciągle żywy. Tym razem w roli główniej nie znalazła się Wisła, ale Cracovia. Wszystko za sprawą 30-letniej kobiety, która rzekomo kierowała grupą kiboli „Pasów”.

Sprawą Magdaleny Kralki zajął się Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Za kobietą wydany został także Europejski Nakaz Aresztowania i jest ona poszukiwana czerwoną notą Interpolu. Cała ta sytuacja wydaje się dość poważna.

Według informacji „Polska The Times”, mowa o byłej partnerce jednego z pseudokibiców Cracovii:

– Z naszych informacji wynika, że w przeszłości poszukiwana była partnerką Adriana Z., ps. Zielony. To jeden z liderów pseudokibiców Cracovii, który w grudniu 2017 roku został zastrzelony przez policyjnych antyterrorystów. Kralka od dwóch lat stoi na czele gangu kiboli Cracovii. Miała m.in. zlecać ataki z użyciem noży czy maczet. kobieta miała być w niej odpowiedzialna za rozliczenia finansowe z nielegalnej działalności

30-latka w latach 2015-2017 stała na czele zorganizowanej grupy, której członkowie byli odpowiedzialni za haracze oraz rozprowadzanie narkotyków. Po śmierci swojego partnera, Kralka prężnie działała i przejęła pieczę nad „biznesem”. Rozprowadzane narkotyki (co najmniej 65 kilogramów marihuany oraz kokainy) były sprowadzane z Hiszpanii i sprzedawane między innymi w województwie pomorskim oraz małopolskim.

W oświadczeniu małopolskiej Policji możemy zauważyć szczegółowe zarzuty wobec poszukiwanej. Podstawą jest Art. 258 k.k § 3 – Zakładanie lub kierowanie grupą przestępczą albo związkiem określonym w art. 258 k.k § 1, mającym na celu popełnianie przestępstw.

FOTO: Facebook, Małopolska Policja

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO