Kacper Kozłowski zdobył pierwszego gola w nowym klubie

20.10.2024

Kacper Kozłowski tego lata po dwóch wypożyczeniach definitywnie rozstał się z Brighton. 21-latek związał się z tureckim Gaziantepem FK. Podczas ostatniego meczu ligowego z Kayserisporem 2:2 zanotował on swoje premierowe trafienie w nowych barwach w lidze tureckiej.

Kozłowski zdobył pierwszego gola po transferze do Turcji

Kacper Kozłowski może być zadowolony ze swojej postawy wraz z początkiem nowego sezonu. Latem związał się trzyletnią umową z tureckim Gaziantepem FK. Mimo, że drużyna zajmuje miejsce w strefie spadkowej, 21-latek prezentuje się solidnie i może liczyć na regularną grę. Przy okazji ostatnich meczów Ligi Narodów z Portugalią oraz Chorwacją otrzymał nawet powołanie do Michała Probierza. Nie mógł jednak pojawić się na zgrupowaniu z powodu drobnego urazu.

Jak do tej pory nie potwierdzał swojej formy liczbami. Miał na koncie jedynie asystę oraz zdążył już ominąć spotkanie z powodu nadmiaru żółtych kartek. Podczas ostatniej, dziewiątej kolejki ligi tureckiej, zdobył swoje pierwsze trafienie w spotkaniu z Kayserisporem.

Gaziantep wyszedł na prowadzenie w 22 minucie za sprawą Davida Okereke. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Deian Sorescu, który wcześniej grał w Rakowie Częstochowa. Minutę później do remisu doprowadził Aylton Boa Morte. Polak wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie tuż przed przerwą w doliczonym czasie. W drugiej połowie wynik meczu ustalił Miguel Cardoso.

Kacper Kozłowski zimą 2022 roku przeniósł się do Brighton z Pogoni Szczecin za 11 milionów euro. Pomocnik postrzegany był jako jeden z największych talentów boisk Ekstraklasy. Nie przebił się do pierwszego zespołu „Mew” i był dwukrotnie wypożyczany.

Najpierw na pół roku do Unionu Saint Gilloise, a następnie trafił na dwa lata Vitesse. Łącznie w barwach holenderskiego klubu, który finalnie spadł z Eredivisie i uniknął bankructwa – wystąpił w 63 meczach, w których strzelił sześć goli i zaliczył dziesięć asyst. Tego lata Brighton podjęło decyzję o rozstaniu z 21-latekiem, a ten związał się właśnie z Gaziantepem.

Reprezentacja Polski

Kacper Kozłowski jak do tej pory rozegrał sześć meczów w reprezentacji Polski, w których zanotował trzy asysty. Jego debiut miał miejsce w 2021 roku przy okazji wygranego 3:0 spotkania z Andorą w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata za kadencji Paulo Sousy.

Został on w tym samym roku najmłodszym piłkarzem w historii EURO, który wystąpił w turniejowym meczu – wydarzyło się to w meczu z Hiszpanią. W ostatnim czasie może mówić o sporym pechu. Nie tylko ostatnie zgrupowanie opuścił z powodu urazu. Podobna sytuacja miała miejsce kilkukrotnie.

W marcu 2023 roku przy okazji występów z Czechami i Albanią otrzymał powołanie, jednak z powodu kontuzji nie mógł pomóc „Biało-Czerwonym”. Następnie we wrześniu w starciach z Wyspami Owczymi i Albanią nie mógł zagrać z powodu choroby i tym razem musiał opuścić zgrupowanie.