OFICJALNIE: Jarosław Jach ponownie w Ekstraklasie!

31.08.2019

Misja zakończona niepowodzeniem. Tak w skrócie można opisać ostatnie półtora roku w wykonaniu Jarosława Jacha. Po nieudanych próbach podboju Premier League, Super Lig oraz zaskakującym wypożyczeniu do Mołdawii, środkowy obrońca wraca do Ekstraklasy!

Polski defensor trafił pod koniec stycznia 2018 roku do Crystal Palace. W Premier League 25-latek nie rozegrał żadnego spotkania. Nie zaskoczył zatem fakt, iż przed rozgrywkami 2018/2019, Jach trafił na wypożyczenie. Dość dyskusyjny był wybór klubu. Występy w tureckim Rizesporze nie wydawały się idealnym rozwiązaniem na ten etap kariery.

Pobyt w Super Lig także był rozczarowujący. zaledwie pięć spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej przez pół roku. W styczniu po powrocie do Londynu z wypożyczenia, Jarosław Jach od raz trafił do… Sheriff, ekipy z Mołdawii. Na tym poziomie 25-latek odgrywał już ważną rolę w zespole, będąc zawodnikiem wyjściowego składu. Trzeba jednak pamiętać, że mówimy tutaj o lidze mołdawskiej.

Dlatego tez, ponowna gra w Polsce wydaje się lepszym rozwiązaniem. Jach trafił na zasadzie wypożyczenia do Rakowa. W klubie z Częstochowy defensor spędzi jeden sezon, natomiast beniaminek Ekstraklasy zagwarantował sobie możliwość wykupu piłkarza.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!