„Krystian próbuj” – przekraczamy wszelkie granice absurdu?

07.09.2019

Nie ma łatwego życia Jerzy Brzęczek w reprezentacji Polski. Od początku swojej pracy w kadrze, były trener m.in. Wisły Płock otrzymuje zarzuty odnośnie braku wizji gry dla „Biało-Czerwonych”. W eliminacjach do mistrzostw europy za szkoleniowcem stały jednak wyniki. Po porażce ze Słowenią wychodzą jednak na wierzch wszelkie skazy naszej reprezentacji. Jedną z nich ujawnił Krystian Bielik.

Piątkowy debiutant nie może mieć większych pretensji do swojej postawy. 21-latek po wejściu na boisko próbował. Brzmi to absurdalnie, jednakże nawet taka postawa na tle innych piłkarzy jest warta odnotowania. Tuż po spotkaniu Krystian Bielik mógł liczyć na dość sporą liczbę wywiadów ze względu na swój pierwszy występ w barwach dorosłej reprezentacji. Jedna wypowiedź zawodnika może mocno martwić.

Piłkarz Derby County w rozmowie z Przemysławem Ofiarą dla Super Expressu zdradził, jakie wskazówki (albo może lepiej ich brak) otrzymał od Jerzego Brzęczka – Nie otrzymałem żadnych zadań. Trener Brzęczek powiedział: „Krystian próbuj”, to samo powiedział do Kuby Błaszczykowskiego. To był dla mnie sygnał, że wchodzę na boisko i robię to co potrafię i biegnę do przodu. Dla mnie to jest sygnał, że mam bez kompleksów wejść na boisko i robić to co potrafię. Fajny debiut, gdybym wybrał może dłuższy to ten strzał byłby lepszy, ale chciałem zaskoczyć bramkarza. 

Obawy

Można złapać się za głowę. Przeważnie mocno ironicznie kibice odnoszą się w kontekście pracy Brzęczka używając kreatywnych haseł na temat planu gry reprezentacji Polski. Problem jest taki, że wszelkie śmiechy mogą mieć pokrycie z rzeczywistością. Jest to mocno przerażające.

Sam Krystian Bielik przyzwyczaił nas do odważnych wypowiedzi. Sympatycy polskiej kadry po piątkowej porażce przypomnieli sobie słowa zawodnika w czasie Euro U-21 rozgrywanych w naszym kraju. Bielik przyznał wtedy w wywiadzie, iż kadra gra tak jak trenuje, czyli źle. Gracz wspomniał także o braku „jaj” w szeregach reprezentacji.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!