Grupa śmiechu grupą śmierci? „Oklep” od Austrii może nam bardzo pokrzyżować plany

08.09.2019

„To może być najszybszy awans w historii” – jeszcze w zeszłym tygodniu mogliśmy trafić na takie nagłówki. Polacy, podekscytowani pozytywnymi wynikami (bo przecież nie grą), byli bardzo pewni siebie. Porażka ze Słowenią znów zmieniła nastroje i nie ukrywajmy – może być gorzej.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

W ostatnich meczach (z wyjątkiem spotkania z Izraelem) nie pokazaliśmy absolutnie nic. Austriacy natomiast, wydają się rozkręcać. Po rozbiciu Łotwy (6:0), morale podopiecznych Franco Fody znacznie poszybowało. Czy drużyna, która zawaliła po całości EURO2016 i eliminacje do MŚ2018, może nam zagrozić? Oczywiście, że tak.

Weźmy więc pod uwagę realny scenariusz, jakim jest porażka z Austrią. Zarówno my, jak i nasi dzisiejsi rywale, mielibyśmy wtedy po 12 punktów. Austria miałaby przewagę meczu bezpośredniego, do tego różnicę bramek, co na razie pomijamy. Jednym słowem – nerwówka.

Z drugiej strony awansują przecież dwie drużyny, więc nawet znalezienie się za czyimiś plecami nie byłoby katastrofą. Co innego, jeśli spotkanie Słowenii z Izraelem (obie drużyny mają po osiem punktów) nie zakończy się remisem. Wtedy poza Austrią z takim samym dorobkiem, tuż za naszymi plecami ze stratą jednego „oczka” znajdzie się któraś z dwóch wspomnianych drużyn.

Nie brzmi to zbyt optymistycznie, jak na cztery kolejki przed końcem eliminacji, nieprawdaż? Grupa, która wyjątkowo nam się podobała, którą nazwano nawet „grupą śmiechu”, nagle może okazać się grupą śmierci. Jak myślicie, czy zawodnicy Brzęczka potwierdzą dziś swoją „formę” i zapewnią nam zbędne emocje aż do ostatnich starć w grupie G?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!