Poznaliśmy decyzję Fatiego. Wielki talent wybrał w końcu reprezentację
20.09.2019

Ansu Fati zaledwie w kilka tygodni z anonimowego wychowanka Barcelony stał się gwiazdą młodego pokolenia. Nadszedł zatem idealny moment, aby 17-latek wybrał także narodową reprezentację.

Dzisiaj skrzydłowy odebrał hiszpański paszport, co uprawnia go do gry dla „La Furia Roja”. Fati może zadebiutować w młodzieżowej kadrze już w przyszłym miesiącu, gdy rozpoczną się mistrzostwa świata do lat 17 w Brazylii. Piłkarz “Dumy Katalonii” ma możliwość występów także w reprezentacji Portugalii.

Adept La Masii oczywiście nie urodził się w Hiszpanii. W 2002 roku przyszedł na świat w Gwinei, ale wraz z rodzicami po 6 latach wyemigrował do Hiszpanii. Na początku swojej przygody z piłką Ansu występował w lokalnej drużynie w mieście Herrera, a następnie został zapisany do szkółki Sevilli, gdzie także grał jego brat. W wieku 10 lat wraz z nim trafił do Barcelony i jego kariera ruszyła do przodu.

Cały proces przyznania paszportu trwał około trzech miesięcy. W zeszłym tygodniu Roberto Moreno, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, stwierdził, że pozostały zaledwie szczegóły do dogadania. Sprawę udało się załatwić niemalże ekspresowo, aby selekcjoner kadry U-17 David Gordo mógł skorzystać z utalentowanego nastolatka podczas najbliżej imprezy. Pytanie tylko co na to sama Barcelona, która nie ma zamiaru w środku sezonu tracić swojego zawodnika. Ostateczna decyzja należy jednak do Fatiego, który jeśli zechce, to już niebawem poleci ze swoimi rówieśnikami walczyć o złoty medal na młodzieżowym mundialu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

typy dnia
kurs 2.35
Grecja - Bośnia i Hercegowina
Zwycięzca
2
kurs 3.40
Izrael – Łotwa
Eran Zahavi strzeli 2 lub więcej goli
TAK
kurs 2.40
Liechtenstein - Włochy
wynik - kombinacje 0-1/0-2/0-3
TAK
kurs 1.87
Szwajcaria – Irlandia
Gole gospodarzy 1,5
+
kurs 2.93
Szwecja – Hiszpania
Hiszpania strzeli gola w obu połowach
TAK
kurs 2.30
Kosowo – Czarnogóra
Kosowo wygra do zera
TAK
3000PLN
KOD BONUSU:
FNVIP