Zmiany w Lidze Narodów. Polska wciąż w europejskiej „elicie”

23.09.2019

Stało się to, o czym mówiło się dość głośno od kilku miesięcy. Liga Narodów od kolejnej edycji będzie rozgrywana w nieco innym formacie, co dość znacznie przełoży się na kilka reprezentacji, w tym także na Polskę. Czy będą to zmiany na plus?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Do tej pory w każdej z grup Dywizji A mieliśmy po trzy zespoły. Polska przed rokiem rywalizowała w jednej z nich z Włochami i Portugalią, jednak po wywalczeniu zaledwie dwóch oczek spadła do Dywizji B. Nie jako jedyna bo nasz los podzieliły także Niemcy, Islandia i Chorwacja.

Jak się okazuje, tylko na chwilę. Już w maju mówiło się, że format z 3-zespołowymi grupami nie jest zbyt udany, gdyż powoduje przerwę dla jednej reprezentacji, podczas gdy dwie pozostałe grają ze sobą. Taki scenariusz przewidywał już w październiku zeszłego roku Mateusz Borek, który „nie wierzył w spadek Niemców do niższej dywizji”. Miał rację.

Grupy Ligi Narodów będą teraz czterozespołowe, co oznacza, że w Dywizji A zobaczymy nie 12, a 16 drużyn. Oznacza to „drugą szansę” dla wcześniej wspomnianych reprezentacji, w tym dla naszej. Pozostaje tylko pytanie, czy jest się z czego cieszyć. W grupie eliminacyjnej do EURO2020 męczymy się ze Słoweniami i innymi Austriami, trudno więc oczekiwać, że starcia z tymi naprawdę topowymi zespołami przyniosą cokolwiek dobrego. Jeśli już, to wielkie kompromitacje, po których być może w końcu doczekamy się zmiany selekcjonera.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!