Liverpool zabawił się w Legię. „The Reds” grozi wykluczenie z pucharu?
28.09.2019

W 2014 roku Legia Warszawa straciła ogromną szansę na grę w Lidze Mistrzów po wpuszczeniu na boisko Bartosza Bereszyńskiego. Tym razem w prowizorkę zabawili się w Liverpoolu, gdzie podczas Pucharu Carabao zagrał nieuprawniony zawodnik.

Według informacji „The Athletic”, EFL wszczęło dochodzenie w tej sprawie. Wspomnianym graczem jest Pedro Chirivella, który wszedł z ławki w środowym spotkaniu przeciwko MK Dons. Hiszpan tego lata wrócił na Anfield po półrocznym wypożyczeniu do Extremadura. Po tych przenosinach międzynarodowy certyfikat transferu 22-latka nie został odpowiednio przekazany do FA.

Liverpool wierzy, że ma mocne argumenty na złagodzenie tej sytuacji, ponieważ klub złożył ten wniosek do angielskiej federacji już w lipcu. Urzędnicy zwycięzcy Champions League mieli pewność, że cała sytuacja została rozwiązana, a błąd leży zapewne po stronie FA. Rzecznik “The Reds” przekazał w rozmowie z The Athletic:

– Klub zdaje sobie sprawę z potencjalnego problemu administracyjnego dotyczącego jednego z naszych graczy. Współpracujemy z odpowiednimi organami w celu ustalenia faktów i nie będziemy przedstawiać dalszych uwag, dopóki ten proces nie zostanie zakończony.

Jeśli Liverpool złamał zasady, to EFL musi zdecydować o odpowiedniej karze dla klubu prowadzonego przez Kloppa. Jedna z nich przewiduje nawet wykluczenie z rozgrywek. W 2014 roku podobne problemy miał Sunderland, ale wówczas sprawa zakończyła się jedynie na naganie finansowej.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!