Wielkiej piłki nie ma, ale za to humor dobry. Zbigniew Boniek wskazał cechy, które powinien mieć selekcjoner!
08.10.2019

Reprezentanci Polski w ostatnich miesiącach nie raczyli nas wielkim futbolem. Co prawda kadra Jerzego Brzęczka niezmiennie zajmuje pierwszą lokatę w grupie eliminacyjnej do EURO, lecz postawa “Biało-Czerwonych” na boisku jest daleka od oczekiwań. Z tego m.in. powodu niektórzy zaczęli rozważać ewentualną zmianę na ławce trenerskiej. Cały czas słowa wsparcia do selekcjonera kieruje Zbigniew Boniek. Prezes PZPN tym razem zdradził cechy, które powinna mieć osoba, prowadząca naszych piłkarzy.

Z jednej strony z pewnością jest to już męczące. Za każdym razem w rozmowie z mediami Zbigniew Boniek musi komentować ewentualną zmianę trenera reprezentacji. Trudno jednak dziwić się dziennikarzom czy ekspertom, że temat selekcjonera jest poruszany. Narracja wśród kibiców nie sprzyja dalszej pracy Jerzego Brzęczka z kadrą.

Żadnego zwolnienia nie będzie. Prezes PZPN w rozmowie z TVP Sport po raz kolejny poruszył kwestię przyszłości szkoleniowca, podając dość dziwne argumenty – Nie interesuje mnie to, co mówią ci, którzy krzyczą. Mamy trenera, który jest Polakiem, który chciałby jak najlepiej, który ma swoją historię w reprezentacji, który zna się na piłce. Kogo byście chcieli? Copperfielda?

Wypowiedź w takim tonie może sugerować, że wspomniane przez prezesa cechy Jerzego Brzęczka są pewnego rodzaju kryteriami na trenera reprezentacji Polski. No cóż, zapewne z niektórymi słowami Zbigniewa Bońka wielu się nie zgodzi. Cały czas istnieje w naszym związku piłki nożnej pewnego rodzaju przekonanie, by zatrudniać Polaka na funkcję selekcjonera. Coraz częściej i głośniej wiele osób neguje tę dewizę. No i ten argument  odnoszący się do tego, iż Jerzy Brzęczek chce najlepiej. Każdy człowiek na takim stanowisku zapewne chciałby osiągać świetne wyniki z piękną grą. Nie jest to raczej wyjątkowość selekcjonera.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO