Starzyński odejdzie z Zagłębia? Kontrakt powoli dobiega końca

Filip Starzyński może odejść z Zagłębia Lubin po zakończeniu sezonu? To jeszcze niepotwierdzone, ale dosyć prawdopodobne. Na temat odejścia ważnego zawodnika wypowiedział się ostatnio dyrektor sportowy klubu, Michał Żewłakow.

Pomocnik występuje w Zagłębiu od ponad czterech lat. W sezonie 2015/2016 zajął z klubem 3. miejsce w lidze, będąc jego kluczową postacią. Dobre występy zaowocowały również powołaniem do reprezentacji na Euro 2016, gdzie wystąpił w meczu z Ukrainą.

Od tamtej pory Starzyński jest kluczowym zawodnikiem zespołu z Lubina. Przez ten czas zagrał w 114 meczach i ma na koncie 31 bramek i 32 asysty. Te liczby z pewnością byłyby jeszcze większe, gdyby nie jego długotrwałe kontuzje. Obecnie wciąż jest ważnym ogniwem zespołu i wystąpił we wszystkich spotkaniach Zagłębia w tym sezonie.

W ostatnich oknach transferowych mówiło się głośno o jego odejściu. Latem pojawił się temat potencjalnego transferu Starzyńskiego do Lechii, którego zwolennikiem był Piotr Stokowiec. Piłkarz miał okazję współpracować z obecnym szkoleniowcem klubu z Gdańska w Zagłębiu i było widać, że się dogadują. Ostatecznie do transferu jednak nie doszło, choć mówiło się o rozmowach w tej sprawie. Poza Lechią, były pogłoski o zainteresowaniu Starzyńskim ze strony Legii.

Kontrakt zawodnika wygasa z końcem sezonu. Czy zostanie? Tego na razie nie wie nikt. Michał Żewłakow w audycji “Weszłopolscy” powiedział, że nie wie jeszcze, jakie jest zdanie Starzyńskiego na ten temat. Są jednak planowane rozmowy w sprawie nowej umowy.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO