Jak Góralski został bohaterem reprezentacji

Spotkanie z Macedonią Północną miało nieoczekiwanego bohatera. Okazał się nim Jacek Góralski, który przez ostatni czas nawet w bułgarskim Łudogorcu nie grał regularnie. A jednak Jerzy Brzęczek na niego postawił i to wypaliło.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Gdy w dzień meczu pojawiały się przecieki o potencjalnym składzie reprezentacji w meczu z Macedonią Północną, niektórzy kibice pukali się w głowę. Dziwiło ich bowiem, dlaczego w środku pola od początku meczu będzie grał Jacek Góralski. Piłkarz Łudogorca nie ma ostatnio najlepszego czasu. W ostatnich spotkaniach nie grał regularnie – zaledwie trzy na dziesięć meczów bułgarskiego klubu rozpoczynał w wyjściowej jedenastce.

Zresztą w kadrze również dawno go nie widzieliśmy. Ostatni raz wystąpił w czerwcowym meczu z Izraelem, gdzie wszedł na piętnaście minut. Jeszcze mniej zagrał przeciwko Macedonii na wyjeździe, gdzie wszedł w 90. minucie. A jednak, Jerzy Brzęczek zdecydował się postawić na niego od pierwszej minuty. I ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Postrach Macedończyków

Z perspektywy czasu, nie można sobie wyobrazić reprezentacji Polski w meczu z Macedonią bez Jacka Góralskiego! Defensywny pomocnik doskonale robił to, co do niego należy – skutecznie odbierał piłkę i przecinał akcje rywali. Jego robota polegała jednak nie tylko na zabezpieczaniu tyłów. Dzięki jego postawie, większą swobodę na boisku miał Grzegorz Krychowiak. Pomocnik Lokomotivu Moskwa w ostatnim czasie jest bardziej usposobiony ofensywnie niż kiedyś, co postanowił wykorzystać Jerzy Brzęczek. I faktycznie, były piłkarz Sevilli mógł w tym meczu więcej atakować na bramkę przeciwnika.

Przeciwko Macedonii Północnej absolutnie nikt nie mógł tęsknić za Mateuszem Klichem. Tak naprawdę od początku eliminacji nie było wiadomo, jakie ma pełnić zadania na boisku. Miał być ofensywny, a był bardziej defensywny. Jego efektywność była, nie ukrywajmy, niemalże zerowa. Tymczasem Jacek Góralski od początku spotkania pokazał, że wie co ma robić na boisku, jaka jest jego pozycja i funkcja na boisku.

Zasłużone pochwały

Po meczu wiele osób zasłużenie pochwaliło pomocnika Łudogorca. Większość portali wystawiła mu pozytywne, najwyższe w zespole noty. Pochwalił go również na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN słynie z wielu zaskakujących tez, ale w tym przypadku trudno się z nim nie zgodzić. Góralski i Krychowiak wykonali bowiem kawał dobrej roboty przeciwko Macedończykom.

Czy to oznacza, że Jacka Góralskiego będziemy częściej oglądać w reprezentacji? Na pewno tak powinno być. Od czasu prime-time’u Grzegorza Krychowiaka na tej pozycji, nie mieliśmy defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia. Niby jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale dla Góralskiego był to pierwszy występ w kadrze od dłuższego czasu. Wydaje się, że w najbliższych spotkaniach jego licznik meczów w reprezentacji będzie rósł.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO