Piłkarz niemieckiego zespołu został wyrzucony z klubu za kontrowersyjny wpis!

14.10.2019

Cały świat żyję sprawą ataku Turcji na Kurdów w Syrii. Sprawa budzi bardzo dużo emocji w społeczeństwie. Postawa niektórych ludzi związanych z tureckim państwem powoduje spore kontrowersje. W szczególności, jeśli mówimy o osobach publicznych. Zawodnik FC St. Pauli, Cenk Sahin otwarcie wyraził swoje wsparcie w kontekście zbrojnych działań Turcji. Na reakcję niemieckiego klubu nie trzeba było długo czekać.

Sahin trafił do St. Pauli w 2016 roku na zasadzie wypożyczenia. Po dobrym sezonie, zespół z zaplecza Bundesligi postanowił wykupić tureckiego zawodnika. Przygoda Sahina z klubem zakończyła się jednak wcześniej niż wskazywał kontrakt, gdyż 14 października gracz żegna się z drużyną. Zarząd niemieckiej ekipy podjął decyzję, by w trybie natychmiastowym zerwać kontrakt z piłkarzem.

Z jakiego powodu klub pożegnał się z Sahinem? Cenk opublikował na Instagramie post, w którym przedstawił wsparcie zbrojnej działalności swojego kraju takimi słowami – Stoimy obok heroicznej armii. Nasza modlitwa jest z wami. 

Wpis 25-latka wzbudził ogromne kontrowersje w mediach społecznościowych. Osoby związane z niemieckim zespołem oczywiście nie popierają zarówno ataku Turcji na Kurdów, jak również samego stanowiska zawodnika. Nic dziwnego, że zarząd St. Pauli wyciągnął odpowiednie konsekwencje.

Klub zakończył współpracę z piłkarzem, pozostawiając mu wolną rękę w sprawie nowego miejsca pracy. Nikt z otoczenia zespołu nie popiera aktu agresji, który jest sprzeczny z wartościami drużyny.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!