Zimny prysznic po meczu z Niemcami. Porażka reprezentacji Polski U-20

14.10.2019

Po meczu z Niemcami przyszedł czas na zimny prysznic. Podopieczni Jacka Magiery przegrali w spotkaniu Elite League U-20 z rówieśnikami z Holandii.

Poprzedni mecz reprezentacji Polski U-20 mógł wzbudzić spore nadzieje. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę pokonał 4:3 kadrę Niemiec po starciu pełnym zwrotów akcji. Pokonanie grupowych faworytów miało sprawić, że drużyna po porażkach z Portugalią i Włochami się podniesie i zacznie notować lepsze rezultaty. Pierwszym krokiem miało być spotkanie z Holandią, które rozegrano w Kaliszu.

Rywale pokazali się dla Polaków przeszkodą nie do przejścia. Już w 14. minucie do siatki trafił napastnik Zakaria Aboukhlal, który na co dzień występuje w AZ Alkmaar. Na 2:0 podwyższył nieco ponad dwadzieścia minut później Jurgen Ekkelenkamp z Ajaksu.

Polacy jednak z pewnością wierzyli, że są w stanie odwrócić losy tego spotkania. Tak było w końcu w pojedynku z Niemcami, którzy przez pewien czas prowadzili 3:1, a jednak podopieczni Jacka Magiery przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 52. minucie gola kontaktowego zdobył Tomasz Makowski z Lechii Gdańsk.

Jacek Magiera zdecydował się w związku z tym wpuścić na boisko zawodników, którzy mogliby wywrzeć wpływ na grę zespołu. W 63. minucie doszło do potrójnej zmiany – na placu gry pojawili się Michał Skóraś, Tymoteusz Puchacz oraz Mateusz Żukowski. Roszady nie wpłynęły już jednak na wynik meczu i Holendrzy ostatecznie wygrali 2:1.

W tej chwili Polacy zajmują szóste miejsce w ośmiozespołowej grupie Elite League U-20, z jednym zwycięstwem i trzema porażkami na koncie. Następnym rywalem kadry Jacka Magiery będzie Szwajcaria. Spotkanie odbędzie się 14 listopada.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!