Ronaldo wspomina byłego zawodnika Pogoni Szczecin: „Był najgorszym technicznie piłkarzem z jakim grałem”

W ostatnich latach wielu znanych byłych piłkarzy postanowiło skręcić w stronę tworzenia podcastu. Legendarny Romario zaprosił Ronaldo Luísa Nazário de Limę do swojego podcastu „DE CARA COM O CARA” [Twarzą w twarz]. Legendy poruszyły wiele tematów, ale jednym z najciekawszych z perspektywy polskiego widza było… wspomnienie byłego zawodnika Pogoni Szczecin.
Kto był najlepszy?
Legendy reprezentacji Brazylii przy okazji rozmowy o piłce nożnej nie mogły przejść obojętnie wobec tematu najlepszych i najgorszych zawodników z jakimi grali w trakcie swojej kariery. Ronaldo nie miał problemu z tym, by wymienić tych, których uważa za najlepszych lub najgorszych – wszystko odbywało się w zabawnej atmosferze, a panowie nie szczędzili sobie żartów. Zdobywca Złotej Piłki w 1997 i 2002 roku jako najlepszych zawodników z jakimi grał wskazał Zinedine’a Zidane’a oraz Romario i Ronaldinho:
– Zidane. Był wyjątkowy. Elegancki, techniczny, prosty w grze… On grał na zupełnie innym poziomie. [w reprezentacji] Ty i Gaúcho… Myślę, że Ronaldinho i ty byliście w reprezentacji na poziomie znacznie wyższym niż reszta – powiedział mistrz świata z 1994 i 2002 roku.
🚩| 🗣️ Ronaldo Názario: “Best player I’ve played with? At club level, Zidane. Zizou was very different, he had a lot of class, he was very technical, he made everything simple.” ⚡ pic.twitter.com/FZkxeSv6kT
— ℝ𝕒𝕦𝕝 𝔾𝕠𝕟𝕫𝕒𝕝𝕖𝕫 𝔹𝕝𝕒𝕟𝕔𝕠🕊️ (@RaulGonzalez_4) February 15, 2025
Ronaldo mocno o koledze z kadry
O wiele mniej przyjemnie zrobiło się przy okazji wymieniania tych najgorszych. Ronaldo stwierdził, że najgorszym piłkarzem z jakim grał w jednym klubie był Thomas Gravesen, z którym przez ponad rok dzielił szatnię Realu Madryt:
– Było wielu słabych zawodników, ale jeden z Realu Madryt był żartem. Chodzi o Gravesena, Duńczyka. To był naprawdę w porządku gość, dobry człowiek, ale był naprawdę słaby w piłkę. Strzelał, dużo kopał, ale był słaby – stwierdził Ronaldo.
Kolejnym zawodnikiem, którego na celownik obrał legendarny napastnik był Amaral. Były zawodnik Interu Mediolan, Juventusu, Realu Madryt, czy FC Barcelony wskazał właśnie jego jako najgorszego piłkarza z jakim grał w kadrze.
– Amaral był koszmarny, jeśli chodzi o grę z piłką. Odbierał wszystko! Potrafił przejąć 10 piłek, ale później stracić dziewięć – stwierdził Ronaldo.
Pamiętacie autora tego gola? 🧐
Do Szczecina trafił mając w CV takie kluby jak Benfica, Parma, Besiktas czy Corinthians 🇧🇷 Alexandre Mariano da Silva, czyli "Amaral" obchodzi dziś 49. urodziny 🎉 pic.twitter.com/0F7Upg0x4b
— Pogoń Szczecin (@PogonSzczecin) February 28, 2022
Defensywny pomocnik, który rozegrał dla „Canarinhos” 14 spotkań w latach 1995-1996 trafił do Polski w 2006 roku. Brazylijczyk wylądował w „brazylijskiej” Pogoni Szczecin budowanej przez Antoniego Ptaka. W porównaniu do „całej reszty” brazylijskiego zaciągu sprowadzanego wówczas do Szczecina, Amaral został całkiem dobrze zapamiętany, gdyż świetnie pracował w środku pola. Kibice „Portowców” zgodnie twierdzą, że mimo 33 lat na karku wyglądał jak zawodnik, który swego czasu obcował z wielkim futbolem.
fot. screen YouTube/Romário TV