Everton – West Ham. Typy, kursy
16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 15:21

Obie drużyny z aspiracjami o walkę o miejsca za TOP6, ale bardzo często plany obu ekip są mocno komplikowane różnymi czynnikami. Jak będzie w tym meczu? Everton – West Ham: typy, kursy i ciekawostki znajdziesz w tym artykule.

Everton – West Ham (Sobota, 13:30)

Ambicje Evertonu i West Hamu przed startem rozgrywek były ogromne. Marco Silva miał wraz ze swoimi piłkarzami zacząć marsz ku górze i skruszyć top6 w tym sezonie. Po ośmiu kolejkach wydaje się to doprawdy karkołomne. Everton zawodzi na całej linii, a pozycja numer 18 w chwili obecnej dość jasno pokazuje postawę w początkowej fazie sezonu 19/20. W Evertonie nie wiedzą chyba w którą stronę ma to wszystko iść. Czy Marco Silva będzie zbawcą? Czy może to odpowiedni moment na zwalnianie trenera? West Ham podobny stan rzeczy przeżywał przed rokiem, wówczas wytrzymano ciśnienie i Mauricio Pellegrini zbudował w Londynie coś ciekawego. Młoty wspięły się wówczas w tabeli, a obecną kampanię zaczeli obiecująco. Zwykło się nawet mówić, że WHU stać na walkę o wysokie lokaty. Wtedy jednak wypadł Fabiański i takie zdania słyszy się coraz mniej… Polski bramkarz to lider Młotów. W meczu z Evertonem zastąpić go będzie musiał Roberto. Do postawy tego golkipera nikt nie ma wielkiego zaufania. Jego gra może tylko zamknąć usta niedowiarkom.

Przed przerwą na kadrę Everton zanotował serię 4 porażek z rzędu! To zdecdyowanie nie do przyjęcia dla fanów The Toffees. A wcześniejsza wygrana 3:2 z Wolves u siebie nie zapowiadała takiej czarnej serii. Jednak rywale pokroju Bournemouth, Sheffield czy Burnley, z którymi Everton doznał porażek powinni byli zostać pokonani. Postawa pzreciwko Man.City napawała optymizmem, bo stworzyli sobie sporo okazji ale na tablicy świetlnej widniało 1:3…

Po meczu tych zespołów spodziewać się należy wymiany ciosów. Niby Everton nie ma wielu bramek. Na ich koncie tylko 6 trafień, ale piłkarze pokroju Richarlisona, Bernarda, Sigurdssona, Keana czy Iwobiego to gwarancja dobrej jakości. To musi wreszie odpalić. WHU to także znakomici gracze w formacji ofensywnej i brak Fabiana. Moim zdaniem szykuje się widowisko godne otwarcia kolejki numer 9 w Premier League.

Everton – West Ham | Typ: Powyżej 2,5 gola @ 1,68