Milik o krok od nowej umowy?

20.10.2019

Arkadiusz Milik powoli wraca do dyspozycji z poprzedniego sezonu. Napastnik Napoli odblokował się tydzień temu w spotkaniu narodowej kadry, a wczoraj dołożył dwa kolejne trafienia przeciwko Hellas Verona.

To były pierwsze bramki 25-latka w tym sezonie Serie A. Polak po początkowych problemach ze zdrowiem powoli dochodzi do siebie, a to przybliża go także do nowej mowy. Obecny kontrakt Milika wygasa bowiem już w czerwcu 2021 roku. Czy sam Arek jest chętny na pozostanie w Neapolu?

– Jestem bardzo głodny gry i zdobywania bramek. Teraz czuję się dobrze. Chcę robić to, co mnie uszczęśliwia. Oczywiście rozmawiamy o przedłużeniu umowy, więc zobaczymy, co się stanie, ale jestem bardzo szczęśliwy w Neapolu. Nie mogę teraz powiedzieć nic więcej, a mój agent rozmawia o tym z klubem.

Milik niedawno narzekał na brak regularnej gry. Napastnik rozegrał zaledwie trzy mecze w podstawowej jedenastce, a dwie ostatnie ligowe potyczki przed meczem z Hellas spędził na ławce rezerwowych.

– Mówiłem bardziej o grze w kadrze niż Napoli. Klub może podejmować różne decyzję, a ja muszę je zrozumieć, ponieważ miałem problemy ze zdrowiem. Teraz jestem już w dobrej formie i nie mogę doczekać się regularnej gry.