Wybitny start. Erling Haaland pobił rekord Didiera Drogby!

24.10.2019

Gdzie, jak nie w Lidze Mistrzów rodzą się prawdziwe gwiazdy? Wielki krok do świetlistej, piłkarskiej kariery w tym sezonie robi Erling Haaland. Norweski napastnik błyszczy w barwach Salzburga. Start 19-latka jest na tyle imponujący, iż zawodnik pobił rekord Didiera Drogby.

O młodziutkim graczu austriackiej ekipy zrobiło się głośno tuż po spotkaniu Salzburga z Genk. Jak wiadomo, Erling Haaland w tym meczu zaliczył klasycznego hattricka, przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa swojego drużyny (Salzburg wygrał z belgijskim klubem 6-2).

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Wielu kibiców i ekspertów czekało na kolejne występy 19-letniego zawodnika. Trudno bowiem wyciągać większe wnioski po jednym spotkaniu. Haaland postanowił nie zostawiać złudzeń. Norweg w drugim grupowym meczu (tym razem przeciwko Liverpoolu) również strzelił gola. Na koncie piłkarza były zatem już cztery trafienia.

Kolejna dwa, 19-latek dorzucił w środowej rywalizacji z Napoli. Oznacza to, iż łącznie Erling Haaland ma na swoim koncie sześć bramek. Tym samym, napastnik zaliczył serię trzech pierwszych spotkań w LM, którą może pozazdrościć każdy zawodnik. Żaden bowiem piłkarz w swoim starcie Ligi Mistrzów nie zdobył tylu goli.

Wcześniejszy rekord należał do Didiera Drogby. Gracz z Wybrzeża Kości Słoniowej po trzech spotkaniach miał pięć goli. Był to sezon 2003/2004, gdy Iworyjczyk występował jeszcze w barwach Marsylii.