Schalke 04 – Borussia Dortmund. Typy, kursy

22.10.2019
Ostatnia aktualizacja 24 października, 2019 o 16:18
Jedne z najgorętszych derbów w Europie, czyli starcie Schalke i Borussii Dortmund. Poprzednie mecze pokazywały nam, jak ekscytujące mogą być te niemieckie derby. Kto wygra tym razem? Schalke 04 – Borussia Dortmund: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Schalke 04 – Borussia Dortmund (sobota, 15:30)

Wydawało się, że Schalke już na dobre się rozkręciło i powinno być tylko lepiej. Niestety ostatnie dwa mecze pokazały, że jest jeszcze trochę do poprawy. Remis z Koeln i porażka 0:2 z Hoffenheim należy uznać za wyniki poniżej oczekiwań. Niżej notowani rywale urwali cenne punkty i przed prestiżowym spotkaniem z BVB kibice mogą być nieco zaniepokojeni. Głównym problemem Schalke jest brak skutecznego napastnika. Guido Burgstaller i Mark Uth zdobyli w tym sezonie zawrotne zero goli. Bez mocnej ofensywy będzie drużynie z Gelsenkirchen trudno o korzystny wynik w derbach.

W Dortmundzie po ostatniej kolejce ligowej mogą być zadowoleni. Wygrana 1:0 z Borussią Moenchengladbach pokazała, że po serii remisów BVB potrafi dowieźć korzystny wynik do końca meczu. Problemem trenera Borussii jest choroba Marco Reusa. Niemiec złapał grupę i nie pojechał do Mediolanu na mecz Ligi Mistrzów. Z Włoch niemiecka drużyna wróciła bez punktów. Borussii, podobnie jak Schalke, brakuje napastnika. Paco Alcacer nie jest w pełni sił zdrowy, a Mario Goetze nie jest w tym sezonie pierwszoplanową postacią i godnym zmiennikiem Hiszpana.

W poprzednim sezonie Schalke przegrało u siebie z Borussią 1:2, a w rewanżu na Signal Iduna Park to goście wygrali 4:2. Czy tym razem S04 wykorzysta atut własnego boiska?

Schalke 04 – Borussia Dortmund | Typ: obie drużyny strzelą gola @ 1.57

Schalke 04 – Borussia Dortmund | Typ: powyżej 2,5 goli @ 1.69