Wisła Płock – Jagiellonia. Typy, kursy

23.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 16:18

Kto by się spodziewał, że Wisła Płock zaliczy w Ekstraklasie taką serię zwycięstw z rzędu i będzie plasować się w czubie tabeli. A mimo wszystko tak się stało, a w niedzielę do Płocka przyjedzie Jagiellonia, która wygrała zaledwie jeden mecz w ostatnich sześciu spotkaniach. Wisła Płock – Jagiellonia: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Wisła Płock – Jagiellonia (niedziela, 12:30)

To co dzieje się w ostatnich tygodniach z zespołem Nafciarzy ciężko jakoś racjonalnie wytłumaczyć. Po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej, Wisła dostała tęgie lanie 5:0 od Zagłębia Lubin, znajdowała się w dolnej części tabeli i wydawało się, że jest jednym z kandydatów do walki o trzymanie. Wtedy nastąpił nagły zwrot i w meczu, w którym była skazywana na porażkę, zwyciężyła 1:0 z Legią. Od tego momentu zespół prowadzony przez Radosława Sobolewskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, pokonując kolejno 2:1 Wisłę Kraków, 2:1 Raków, 4:1 Arkę i 1:0 Koronę i choć w ostatnich kolejkach kalendarz rozgrywek był dla Wisły dość łaskawy, to w naszej Ekstraklasie seria pięciu zwycięstw musi robić wrażenie. Ogromną rolę odgrywa lider zespołu Dominik Furman, którego właściciele klubu chcą zatrzymać za wszelką cenę. Jeszcze większa wydaje się jednak rola Radosława Sobolewskiego, który przemienił zespół na pozór przeciętny, w drużynę która walczy o czołowe lokaty i zdaje się, że dyspozycja Ricardinho, Piotra Tomasika czy Mateusza Szwocha to w dużej mierze jego zasługa.

Białostoczanom udało się przerwać, ciągnącą się od kilku spotkań, serię bez zwycięstwa. Po remisach 0:0 z Legią, 1:1 z Lechem, porażce 2:3 z Pogonią i remisie 1:1 ze Śląskiem, wreszcie w ostatniej kolejce przyszło zwycięstwo 3:2 i to z nie byle jakim przeciwnikiem, bo z bardzo groźną w tym sezonie Cracovią. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się młody Patryk Klimala, który zaliczył świetny występ, a bramka strzelona w reprezentacji U-21, ewidentnie dodała mu pewności siebie. Wynik meczu ustalił gol Tarasa Romańczuka. Zespół Ireneusza Mamrota wyglądał w tym spotkaniu bardzo dobrze i przyjedzie do Płocka ze sporymi nadziejami na kolejne trzy punkty.

Choć pora meczu może wskazywać raczej na starcie dwóch zespołów z dolnej części tabeli, to będzie to jedno z najważniejszych, a niewykluczone, że także jedno z najlepszych spotkań kolejki. Przy różnicach jakie dzielą zespoły w czołówce, każde potknięcie może kosztować spadek o kilka pozycji. Obie drużyny powinny postawić na walkę o trzy punkty, co zaowocuje ciekawymi akcjami i kilkoma bramkami. Nafciarze są na fali, jednak czeka ich wyzwanie dużo trudniejsze niż ich ostatnie mecze i wydaje się, że mecz może zakończyć się remisem.

Wisła – Jagiellonia | Typ: X @ 3.65
Wisła – Jagiellonia | Typ: BTTS @ 1.73