John Arne Riise rozpoczyna trenerską przygodę. Poprowadzi klub, w którym występują dwaj Polacy!
07.11.2019

Jeden z lepszych, norweskich piłkarzy XXI wieku, John Arne Riise rozpoczyna trenerską karierę. 39-latek będzie prowadzić zespół ze swojego kraju – Flint. To drużyna, która obecnie walczy w Division 3, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym. Co ciekawe, we wspomnianej ekipie występuje dwóch Polaków!

Do tej pory, John Arne Riise nie miał styczności ze szkoleniem zawodników. 39-latek zakończył piłkarską karierę w październiku 2016 roku. Ostatnim zespołem Norwega był indyjski klub, Chennaiyin FC.

Po kilkuletniej przerwie od piłki, Riise wrócił do świata futbolu w styczniu tego roku. Były gracz Liverpoolu objął funkcję dyrektora sportowego w maltańskim zespole Birkirkara FC. Przygoda z tą ekipą nie trwała jednak długo, gdyż już pod koniec marca John pożegnał się z drużyną.

Riise postanowił spróbować swoich sił w roli szkoleniowca. Pierwszym przystankiem w trenerskiej karierze 39-latka będzie ekipa Flint Fotball, która w ubiegłym sezonie zajęła piątą lokatę w norweskiej Division 3 (czwarty poziom rozgrywkowy).

Co ciekawe, w tym zespole występuje dwóch Polaków – Paweł Zieliński oraz Adrian Krysian. W historii zespołu piłkarze z naszego kraju odbili wyraźne piętno, gdyż drużynę w przeszłości reprezentowali tacy gracze jak Konrad Kapusta, Adrian Chomiuk czy Mateusz Kowalski.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO