Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej. Turniej, którego nikt nie zobaczy?
15.11.2019

Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej? Od początku pomysł hiszpańskiego związku piłki nożnej nie brzmiał zbyt racjonalnie. Mimo to na początku stycznia dojdzie do takiego turnieju. Czy jednak zobaczą go kibice przed telewizorami?

Może być z tym spory problem. Trzy największe telewizje transmitujące rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii, czyli RTVE, Mediaset i Atresmedia potwierdziły, że nie będą starać się o zakup praw do tego turnieju. Jednym z powodów jaki podała np. telewizja publiczna jest łamanie praw człowieka w Arabii Saudyjskiej. Z drugiej strony władze RTVE nie mają np. problemu z relacjonowaniem Rajdu Dakar, który jest także rozgrywany na terenie tego kraju.

Jakby tego było mało, kataloński dziennik „Sport” donosi, ze władze Valencii chcą wycofać swój klub z tych rozgrywek z powodu niskich nagród za uczestnictwo w tym szalonym projekcie. Przypomnijmy, że hiszpański związek zarobi na tym turnieju aż 40 milionów euro, a patrząc na nagrody, czyli 2 miliony euro dla zwycięzcy i 1,4 miliona euro dla drugiego miejsca – są to śmiesznie niskie kwoty.

Początek turnieju zaplanowany jest na środę 8 stycznia. Finał odbędzie się z kolei w niedzielę. W superpucharze oprócz wspomnianej Valencii wystąpi Real Madryt, Atletico Madryt oraz Barcelona.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO