Maciej Rybus opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski!

18.11.2019

Walka z czasem zakończona niepowodzeniem. Uraz mięśniowy Macieja Rybusa jest na tyle poważny, iż dalszy pobyt piłkarza na zgrupowaniu nie miał większego sensu. Z tego też powodu, zawodnik Lokomotiwu Moskwa opuścił kadrę, o czym poinformował rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Z problemami zdrowotnymi Maciej Rybus zmagał się jeszcze w klubie, przed ligowym spotkaniem z Krasnodarem. Kontuzja mięśniowa uniemożliwiła występ 30-latkowi w starciu 16. kolejki Premier Liga (liga rosyjska). Rybus przyjechał jednak na zgrupowanie kadry z nadzieją, iż uda się wyleczyć uraz do drugiego listopadowego meczu kadry, czyli potyczki ze Słowenią.

Rybusa we wtorek na murawie Stadionu Narodowego nie zobaczymy. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, poinformował na swoim twitterowym koncie, iż piłkarz opuścił zgrupowanie. Rekonwalescencja zawodnika szła w dobrym kierunku, jednakże zabrakło czasu na powrót do pełnej dyspozycji Macieja.

Pozostaje oczywiście pytanie, czy przy takim urazie mięśniowym, przyjazd zawodnika na zgrupowanie kadry miał w ogóle sens. Oczywiście, istniała szansa, by Maciej Rybus wrócił do pełnej dyspozycji, jednakże pozostaje jeszcze kwestia ryzyka odnowienia urazu przy szybkim powrocie na boisko.