Kolejny szkoleniowiec w Premier League straci pracę!

01.12.2019

Wszystkie angielskie media są zgodne. Będziemy świadkami kolejnego zwolnienia w Premier League. Quique Sanchez Flores jeszcze w niedzielę może pożegnać się ze stanowiskiem w Watfordzie. Klub powinien wkrótce poinformować o zmianie na ławce trenerskiej.

Będzie to już drugie zwolnienie w szeregach „Szerszeni” podczas trwającej kampanii. Na początku września zespół zrezygnował z Javiego Gracii. Hiszpan z powodu fatalnego startu sezonu szybko stracił pracę. 49-latka na stanowisku zastąpił jego rodak, Quique Sanchez Flores, który wrócił do klubu po ponad trzyletniej przerwie. Quique pracował w Watfordzie od 1 lipca 2015 roku do 30 czerwca 2016 roku.

Ponowna przygoda w zespole nie jest jednak udana. Pod wodzą Floresa zawodnicy „Szerszeni” wygrali zaledwie dwa spotkania, przy czym jedno z nich miało miejsce w Carabao Cup. Drużyna zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze ze stratą sześciu punktów do bezpiecznej lokaty.

Czarę goryczy w kontekście pracy szkoleniowca przelała sobotnia porażka zespołu z ekipą Southampton. Był to bardzo ważny mecz w kontekście dolnej części tabeli. Przed tą rywalizacją, gracze „Świętych” mieli zaledwie jeden punkt przewagi nad Watfordem. Zwycięstwo w starciu z „Szerszeniami” pozwoliło odskoczyć drużynie z St. Mary’s Stadium na kilka oczek.

Tym samym Quique Sanchez Flores pożegna się z posadą po zaledwie 85 dniach pracy. Powrót Hiszpana do klubu można określić mianem kompletnie porażki. Według spekulacji mediów, Floresa zastąpi na stanowisku Chris Hughton, który prowadził wcześniej Brighton.