Conte zareagował na gwizdy kibiców. “Nie może być tak…”
07.12.2019

Antonio Conte podczas tego sezonu dość nerwowo reaguje na każdą stratę punktów przez Inter w Serie A. Włoch doskonale zdaje sobie sprawę, że o krajowym mistrzostwie może bowiem przesądzić każde pojedyncze spotkanie.

Dzięki zwycięstwu nad SPAL w zeszłym tygodniu i remisie Juventusu z Sassuolo, piłkarze Conte znaleźli się na szczycie ligowej tabeli. Ich pobyt w tym miejscu może jednak nie potrwać zbyt długo, ponieważ „Stara Dama” już dziś stanie w szranki z Lazio. Jeśli wygra – ponownie ujrzymy zmianę lidera.

Przeciwko Romie Inter po raz pierwszy w obecnej kampanii nie potrafił znaleźć drogi do bramki, biorąc pod uwagę krajowe rozgrywki oraz Ligę Mistrzów. Lautaro Martinez oraz Romelu Lukaku nie zaprezentowali się z najwyższej strony, a według trenera „Nerazzurri” więcej z siebie mogli dać także kibice.

– Kibice muszą nas wspierać i pomagać nam, ponieważ jest to moment, w którym tego potrzebujemy. Przykro mi, gdy słyszę gwizdy po złych fragmentach gry. Oczekujemy od naszych sympatyków czegoś innego. Nie może być tak, że po pierwszym błędzie reagują oni właśnie w ten sposób. Chciałem to powiedzieć, ponieważ zawsze będę bronił moich piłkarzy.

Czy 50-latek rzeczywiście ma racje? Jego Inter na początku tego sezonu przyzwyczaił swoich fanów do przede wszystkim efektywnej gry. Pozycja lidera na tym etapie sezonu od czasów Jose Mourinho rozbudziła apetyty sympatyków tego klubu do tego stopnia, że nawet kilkadziesiąt minut słabszego wystepu kończy się gwizdami.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO