Montella zwolniony z Fiorentiny. Spalletti nowym trenerem?

Vincenzo Montella nie jest już trenerem Fiorentiny. Szkoleniowiec pożegnał się z posadą po porażce 4:1 z Romą na Artemio Franchi. Już teraz mówi się, że następcą Włocha zostanie Luciano Spalletti.

Były trener m.in. Milanu i Sevilli pracował we Florencji od 10 kwietnia. W ubiegłym sezonie zdobył zaledwie dwa punkty w ośmiu meczach. Słaba postawa podopiecznych Montelli była tłumaczona jednak tym, że szkoleniowiec nie miał czasu na zbyt dużą ingerencję w zespół.

W nowych rozgrywkach było jednak niewiele lepiej. Owszem, Fiorentina pod wodzą Montelii remisowała z Juventusem, Interem i Atalantą, aczkolwiek dorobek punktowy zespołu może pozostawiać wiele do życzenia. W tej chwili “Viola” zajmuje dopiero 14. miejsce i znajduje się cztery punkty nad strefą spadkową.

Czas Montelli na stadionie Artemio Franchi, Fiorentina może uznać za nieudany. Świadczą o tym głównie wyniki – jego podopieczni wygrali zaledwie pięć spotkań przez ponad osiem miesięcy. A patrząc na zespół, powinien walczyć raczej o miejsca w górnej części tabeli Serie A aniżeli o utrzymanie.

Nazwisko nowego szkoleniowca “Violi” klub ogłosi w najbliższych dniach. Kto zastąpi Vincenzo Montellę na stanowisku trenera Fiorentiny? Już od listopada mówi się o tym, że do Florencji trafi Luciano Spalletti. Włoch, po rozstaniu z Interem Mediolan, od końca maja pozostaje bez klubu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO