Zmiany kadrowe w Zagłębiu Lubin. Dwaj piłkarze pożegnali się z klubem

Zagłębie Lubin udanie zakończyło rok, wygrywając 2:1 z Legią. Klub nie spoczywa jednak na laurach i dzień później dokonał dwóch zmian kadrowych. Z “Miedziowymi” pożegnali się Maciej Dąbrowski oraz Asmir Suljić.

Pozycja doświadczonego stopera w zespole zaczęła spadać już pod koniec ubiegłego sezonu. Zagrał bowiem od początku tylko w jednym z siedmiu spotkań grupy mistrzowskiej. 32-letni obrońca Zagłębia nie mógł zaliczyć minionej rundy do udanych. Wystąpił w zaledwie trzech meczach ekstraklasy, z czego tylko w jednym wyszedł w podstawowej jedenastce.

Mówiło się, że Asmir Suljić nie zdołał zadomowić się w klubie z Lubina i już nie będzie miał ku temu okazji. Bośniak trafił do Zagłębia Olimpii Lublana pod koniec letniego okna transferowego. Miał być zmiennikiem dla Damjana Bohara i Sasy Zivca. Wystąpił w ekstraklasie zaledwie pięć razy, wchodząc na ostatnie minuty, zanotował również jeden przeciętny występ w Pucharze Polski.

Zagłębie zdecydowało się rozwiązać umowy z zawodnikami dzień po meczu z Legią, aczkolwiek o takich decyzjach mówiło się od początku tygodnia.

Gdzie trafi Maciej Dąbrowski? Możliwe, że w przyszłym roku wciąż będziemy go oglądać w ekstraklasie. Jak podaje portal “mkszaglebie.pl”, usługami zawodnika jest zainteresowany ŁKS.

Jeszcze nie wiadomo, gdzie Bośniak będzie kontynuował swoją karierę. Zawodnik prawdopodobnie będzie rozglądać się za klubem z ligi, której zespoły grają systemem wiosna-jesień. Z tego powodu, że w rozgrywkach 2019/2020 zagrał już w dwóch klubach – Zagłębiu oraz Olimpii Lublana, a piłkarz nie może grać w większej liczbie drużyn w ciągu sezonu.

Nie zawsze jest tak, jak zaplanujesz, ale to zawsze jest lekcja, nigdy porażka. Dziękuję i powodzenia – napisał na swoim profilu na Instagramie Asmir Suljić.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO