Teodorczyk zmieni klub?

08.01.2020

Kariera Łukasza Teodorczyka po obiecującym czasie w Dynamie Kijów oraz Anderlechcie nieco wyhamowała. Polak obecnie piastuje jedynie pozycje rezerwowego w Udinese i ma zamiar zimą zmienić klub. Wśród zainteresowanych wymienia się Besiktas.

Agent napastnika Marcin Kubacki według tureckich mediów dogadał się z klubem w sprawie indywidualnego kontraktu swojego klienta. Polak jest zdeterminowany, aby zmienić środowisko po tym jak od dłuższego czasu pełni marginalną role w zespole. Podczas bieżącego sezonu udało mu się rozegrać zaledwie 117 minut biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Póki co nie mamy informacji czy będzie to wypożyczenie czy może definitywny transfer. Działacze Besiktasu udali się już do Włoch w celu rozpoczęcia negocjacji, ale nadal nie wiadomo jakich warunków zażąda Udinese. Jeśli ich oczekiwania względem kwoty odstępnego okażą się zbyt wysokie, wówczas w grę wejdzie jedynie wypożyczenie.

Dla Teodorczyka z pewnością zmiana klubu będzie dobrym rozwiązaniem. Wraz z problemami Kownackiego, Jerzy Brzęczek nie zamknął jeszcze kadry na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy. Jeśli Łukasz ponownie zacznie regularnie zdobywać bramki jak w poprzednich klubach, jego wyjazd na marcowe zgrupowanie wydaje się całkiem realny.