Szymon Żurkowski trafi na wypożyczenie do Serie B?
13.01.2020

Od 6 października Szymon Żurkowski nie pojawił się na murawie Serie A. Polak w meczu z Udinese zaliczył 10 minut, wchodząc w końcówce spotkania. Obecnie, 22-latek nie ma szans na grę, a pozycję piłkarza w klubie nie zmieniła zmiana szkoleniowca. Nic dziwnego, że były gracz Górnika Zabrze w styczniu najprawdopodobniej uda się na wypożyczenie. Żurkowski może trafić do Empoli.

Sytuacja niektórych polskich zawodników w Serie A uległa poprawie. Przyzwoity debiut w Cagliari zaliczył Sebastian Walukiewicz. Kilka spotkań dla Genoi rozegrał natomiast Filip Jagiełło. Niestety, od kilku miesięcy kariera Żurkowskiego stoi w miejscu.

Zaledwie dwa występy i dwanaście minut spędzonych na boisku. Sytuacja Szymona w Fiorentinie jest niezwykle trudna. Nie pojawiają się żadne przesłanki, by rola Polaka uległa jakiejkolwiek zmianie. Tym samym, jedynym, słusznym rozwiązaniem wydaje się wypożyczenie do Serie B.

Według informacji włoski mediów, Szymon Żurkowski ma trafić na pół roku do Empoli. Drużyna, która w zeszłej kampanii grała w najwyższej klasie rozgrywkowej, zajmuje obecnie piętnaste miejsce w lidze.

Sytuacja byłej ekipy m.in. Piotra Zielińskiego nie wydaje sie najistotniejsza. Najważniejsze, by Szymon Żurkowski w drugiej części sezonu miał w tym zespole zagwarantowaną pewną liczbę minut. Na regularne występy w Fiorentinie nie ma co liczyć.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO