Kolejny Polak w Cagliari
15.01.2020

Sebastian Walukiewicz pomimo początkowych problemów coraz lepiej radzi sobie w Cagliari. Obrońca w końcu zaczął rozgrywać mecze w podstawowej jedenastce, a już niebawem w procesie aklimatyzacji pomoże mu kolejny polski zawodnik – Maciej Mas.

18-latek od zeszłego lata był wypożyczony z UKS SMS Łódź do GKS Bełchatów. Mas łącznie rozegrał 17 spotkań w poprzedniej rundzie, a jego rozwój zauważyli działacze Cagliari. Napastnik pierwsze miesiące spędzi oczywiście w młodzieżowej drużynie na zasadzie wypożyczenia z możliwym wykupem po zakończeniu sezonu.

Co ciekawe, GKS Bełchatów dzięki umożliwieniu zerwania tego wypożyczenia zapewniło sobie pewien procent kwoty odstępnego za ten transfer. Oficjalna strona nie podaje jednak żadnych konkretów.

Mas do tej pory w rundzie jesiennej nie potrafił znaleźć drogi do bramki pomimo występów jako środkowy napastnik. Tym bardziej taki ruch ze strony włoskiej ekipy może dziwić. W ostatnim czasie – głównie za sprawą Piątka – skauci Serie A bacznie eksplorują nie tylko ekstraklasę, ale także ligowe zaplecze. Widocznie Mas czym innym zaskarbił sobie przychylność wysłanników Cagliari.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO