Mistrz świata z kolejnymi problemami

Strzelec decydującego karnego w finale MŚ 2022 oraz LE z poprzedniego sezonu Gonzalo Montiel ma poddać się w swojej ojczyźnie specjalnemu badaniu w ramach toczącego się śledztwa w sprawie gwałtu. Grający na wypożyczeniu w Nottingham Forest mistrz świata otrzymał nakaz powrotu do Argentyny. Został oskarżony o napaść na tle seksualnym na modelkę. Śledczy chcą, aby psychiatra odwiedził zawodnika, choć ten twierdzi, że jest niewinny.

Obawy domniemanej ofiary Montiela

Jak podają brytyjskie media, Montiel został wezwany do stawienia się na rozprawę w mieście San Justo na obrzeżach Buenos Aires w dniach 17 i 20 września. Domniemana ofiara piłkarza twierdzi, że do gwałtu miało dojść 1 stycznia 2019 roku. W domu Argentyńczyka, według jej relacji, doszło do „wykorzystywania seksualnego z udziałem grupy ludzi”. Sprawą zajęła się argentyńska prokuratura. Prawnik kobiety powiadomił śledczych o obawach jego klientki, która po złożeniu skargi miała otrzymywać wiadomości od matki Montiela. Tak wyznała zrozpaczona kobieta w rozmowie z „Radio 10”:

Wstałam o szóstej wieczorem i usłyszałam od nich, że mnie zgwałcili. Nic nie pamiętałam. Usiłowałam sobie przypomnieć rzeczy, o których mi mówili. Zafundowali mi pranie mózgu, ponieważ chcieli wszystko zataić. Nie mogę zapomnieć jego twarzy. Anonimowi ludzie starali się zastraszyć mnie wiadomościami. Podkreślali w nich, że jeśli kariera Montiela ucierpi, to strzelą mi w głowę.

Próby zastraszania

Kobieta dodała, że po całym bulwersującym zdarzeniu „została wyrzucona z domu piłkarza”. Nie miała pojęcia, ile osób brało udział w skandalicznym czynie. Wtedy późniejszy mistrz świata grał w River Plate. W 2021 roku zmienił kontynent i przeszedł do Sevilli. Na mundialu w Katarze był jednym z bohaterów Argentyny. To właśnie on zamienił w finale na gola ostatnią jedenastkę w serii rzutów karnych, po których „Albicelestes” mogli celebrować długo oczekiwany triumf w finale mundialu. Triumf odniesiony w pierwszym mundialu po śmierci wielkiego Diego Maradony. Wcześniej także on strzelił ostatniego karnego w finale Ligi Europy, dając puchar Sevilli.

Rozczarował w Premier League

W Premier League Montiel się nie odnalazł, mimo że Nottingham niemal do samego końca sezonu walczyło o utrzymanie, Argentyńczyk nie wywalczył sobie na stałe miejsca w podstawowym składzie. Przeciwnie, zagrał zaledwie w 13 meczach ligowych. Totalnie rozczarował. Trener Nottingham Nuno Espirito Santo niespecjalnie mu ufał. Nie chciał zbyt często na niego stawiać, dlatego Montiel i jego dorobek to raptem dwie asysty.

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA