Fortuna zwalnia trenera. Złe informacje dla Kownackiego?

29.01.2020

To była jedynie kwestia czasu. Friedhelm Funkel został dziś pozbawiony funkcji pierwszego trenera Fortuny Duesseldorf. Niemiec po blisko czterech latach pracy otrzymał wymówienie z powodu fatalnych wyników zespołu.

„Flingeraner” podczas obecnego sezonu potrafili wygrać zaledwie cztery spotkania. Z tego powodu znaleźli się na ostatnim miejscu w Bundeslidze i powoli ich szanse na utrzymanie maleją. Trudno się zatem dziwić takiej decyzji działaczy, którzy i tak dość długo oczekiwali na jakąkolwiek poprawę wyników. Smaczku dodaje fakt, że Funkel jeszcze wczoraj został uznany za najlepszego trenera przez miasto Duesseldorf. To jednak nie uchroniło go przed stratą posady.

Taka decyzja może okazać się niekorzystna dla Dawida Kownackiego. Polak w tym sezonie nadal nie zdobył bramki, ale mimo to wciąż regularnie wychodził w pierwszym składzie (do tej pory rozegrał ponad 1100 minut). Po zmianie trenera „Kownaś” może na dobre zostać przyspawany na ławkę rezerwowych, nawet jeśli dumnie nosi miano najdroższego zawodnika w historii klubu.

Następcą Funkela zostanie najprawdopodobniej Uwe Roessler. 51-letni Niemiec do tej pory nie prowadził żadnego klubu w niemieckiej ekstraklasie, a ostatnim miejscem jego pracy było Malmoe. Czy nowy trener odmieni wyniki Fortuny? A może Kownacki zwyczajnie potrzebował nowego bodźca i dopiero u nowego trenera zdoła na dobre się odblokować? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem.