Lucio zakończył piłkarską karierę!
30.01.2020

Znany przede wszystkim z występów w Bayernie. Największy sukces świętował jednak z Interem. Brazylijski defensor Lucio w wieku 41 lat zakończył piłkarską karierę. W ostatnich latach, obrońca grał na krajowym podwórku. 

Do Europy zawodnik trafił na początku 2001 roku. Bayer Leverkusen wykupił piłkarza za kwotę około 9 milionów euro z brazylijskiej ekipy Internacional. Lucio z miejsca stał się istotnym graczem swojego zespołu, zdobywając, jak na defensora, dość imponującą liczbę 5 bramek w 15 ligowych spotkaniach.

Po ponad trzech latach pobytu w drużynie “Aptekarzy”, zawodnika wykupił Bayern Monachium. Razem z “Bawarczykami”, Lucio trzykrotnie świętował zarówno triumf w Bundeslidze, jak i Pucharze Niemiec.

Największy klubowy sukces, czyli zwycięstwo w Lidze Mistrzów, Lucio osiągnął razem z Interem. Pod wodzą Jose Mourinho, drużyna wygrała te prestiżowe rozgrywki, pokonując w finale Bayern, czyli byłą ekipę Brazylijczyka.

W 2012 roku, defensor zmienił klub, choć pozostał we Włoszech. Podpisał bowiem roczny kontrakt z Juventusem. Rola obrońcy w drużynie “Starej Damy” była jednak marginalna, co potwierdza zaledwie jeden występ przez pół roku.

Pożegnanie z Europą

Po pobycie w Turynie, 41-latek zaczął grywać w zespołach ze swojego kraju, zaliczając epizod w Indiach. O zakończeniu kariery Lucio poinformował 29 stycznia w programie “Globo Esporte”. Do klubowych sukcesów, Brazylijczyk dołączył także mistrzostwo świata zdobyte w 2002 roku.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO